Torku Jelifest

KULLUK İLE DEVAM

  • Giriş Tarihi: 12.06.2019 19:23
  • Güncelleme Tarihi: 19:27
KULLUK İLE DEVAM

Konyaspor Olağanüstü Genel Kurulu dün gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede Hilmi Kulluk güven tazeleyerek yola devam ederken yönetime 4 yeni isim dahil edildi. Kulüp toplam borcunun ise 60 milyon 482 bin olduğu açıklandı

KONYASPOR’DA genel kurul heyecanı yaşandı. Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Genel Kurula 520 delegeden 412’si katıldı. Kongrede mevcut başkan Hilmi Kulluk oy birliğyle yeniden başkanlığına seçildi. Konyaspor tarihinin en saygın kongersi gerçekleşirken genel kurul nezih atmosferde tamamlandı. Tüzük tadilatının yapılabilmesi için gerekli 3’te 2 çoğunluğun sağlanmasıyla kongreye geçildi. Mehmet Demirel’in divan başkanlığında yapılan kongre Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve 08.06.2018-31.05.2019 dönemi gelir-gider tabloları ve bilanço okundu.

KULÜBÜN bu tarihler içindeki zararırın 26 Milyon TL olduğu açıklandı. Kulübün toplam borçunun ise 60 Milyon 482 bin olduğu delegelerin bilgisine sunuldu. Kongre; Denetim Kurulu Raporu, Finansal Bağımsız Denetim Kuruluşu Raporu’nun Genel Kurula sunumu ile sürerken, bu maddelerle ilgili ayrı ayrı delegelerin ibrasına sunuldu. Delegeler yönetimin faaliyetlerini ve kulüp borcunu ibra etti. Delegeler ayrıca gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kurulu’na yetki verdi. Kongrede ayrıca tüzük tadilatı yapılması oy birliğyle kabul edildi. Yeni dönemde seçimli genel kurulun 3 yıl arayla yapılması ve yönetic sayısının 15 olması kararlaştırıldı.

DELEGELER son olarak Konyaspor Kulübü Derneği için gerekli olan taşınır, taşınmaz malların satın alınması, mevcut taşınır, taşınmaz malların satılmasına veya derneğin sahibi olduğu taşınır, taşınmaz mallar üzerine rehin/ipotek, veya ayni hak tesisi hususlarında Yönetim Kurulu’na Yetki verilmesini, Şirketleşmeye, Ticari Şirketler, Ticari İşletmeler veya Vakıflar kurmaya veya kurulmuş bulunanlara katılmaya, bunlardan ayrılmaya hususlarında Yönetim Kurulu’na Yetki verilmesini, Derneğe ait futbol şubesinin şirketleşmesi ve Yönetim Kuruluna bu hususta yetki verilmesini onayladı. Konyaspor’da delegelerin oylarına sunulan tek liste oybirliğiyle seçildi.. Bir önceki yönetimde 21 olan yönetici sayısının 15’e düşürken kongrede Başkan Hilmi Kulluk’un listesinde 4 farklı isim göze çarptı. Bir önceki yönetimden 10 isim ise yeni dönemde görev yapmayacak.

Konyaspor Yönetimi

Hilmi Kulluk
Selçuk Aksoy
Celalettin Yılmaz
Mehmet Günbaş
Osman Koçak
Mustafa Aydınalp
Zahir Renklibay
Kani Uğur Öncan
Bünyamin Yakup Sarıtaş
Mustafa Genç
Ahmet Büyükateşli
Mehmet Güven Öten
Fuat Kunduracı
Abdülkerim Selek
Ali Kemal Işıkçeviren


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > KULLUK İLE DEVAM
HABER YORUMLARI