Torku Jelifest

KTO Karataylı Mühendis Adaylarından Yeni Nesil Araçlar

  • Giriş Tarihi: 19.08.2015 11:25
  • Güncelleme Tarihi: 11:37
KTO Karataylı Mühendis Adaylarından Yeni Nesil Araçlar

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Mütevelli Heyeti ve Rektör Prof. Dr. Bayram Sade TÜBİTAK 2015 Alternatif Enerji Araç Yarışları’na katılan Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi öğrencilerine üniversite kampüsünde ziyarette bulundu ve başarılardan dolayı tebrik etti.

Genç mühendis adayları 8-9 Ağustos tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirilen 62 takımdan oluşan yaklaşık bin 800 öğrencinin katıldığı Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda KTO Karatay Üniversitesi’ni, Elektromobil kategorisinde “Doru”, Güneş Enerjili araçlar kategorisinde “Kara-Tay” ve Hidrojenli Araç kategorisinde ise “Hidromax” ile temsil etti.

kto-karatayli-muhendis-adaylarindan-yeni-nesil-araclar-1

“SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ”
Alternatif enerjilerin günümüzde önem kazandığını vurgulayan ve ekibi tebrik eden Başkan Selçuk Öztürk, “Öğrenci arkadaşlarımızı böyle bir projeyi başlattıkları ve aracı tamamlayıp yarışmada en iyi şekilde bizleri temsil ettikleri için tebrik ediyorum. Üniversite olarak AR-GE projelerine önem veriyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bundan sonra daha büyük başarılara imza atmanızı bekliyoruz. Biz üniversite yönetimi olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Gece gündüz çalışarak bu başarılı projeleri gerçekleştirdiniz. Gelişen dünyada alternatif enerjiler üretmek artık bir zorunluluk haline geldi. Geleceğin mühendisleri artık üniversitemizde yetişiyor. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

kto-karatayli-muhendis-adaylarindan-yeni-nesil-araclar-2

“ÜNİVERSİTEMİZİN DESTEĞİNİ HEP HİSSETTİK”
Araç pilotlarından Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi Alper Ayhan, “Takım arkadaşlarım ile büyük uğraşlarla araçlarımızı ürettik. Mütevelli Heyeti Başkanımız Selçuk Öztürk’e, Rektörümüz Prof. Dr. Bayram Sade’ye ve üniversite yönetimine maddi, manevi desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Gururluyuz, üniversitemizin desteğini yarışlar sırasında hep arkamızda hissettik. Gelecek yıl da yarışlardan başarılarla dönmek için çalışmalarımıza şimdiden başladık” şeklinde konuştu.
TÜBİTAK’ın alternatif enerji kaynaklarına dikkat çekmek ve üniversite öğrencilerinin fikirlerinin üretime geçirilmesini teşvik amacıyla düzenlediği yarışlarda KTO Karatay Üniversitesi’ni temsil eden Mühendislik Fakültesi öğrencileri, desteklerinden dolayı heyete teşekkür ederek iç ve dış tasarımını gerçekleştirdikleri “Doru”, “Kara-Tay” ve “Hidromax” ile hatıra fotoğraf çektirdiler.> Yeni Meram >Konya > KTO Karataylı Mühendis Adaylarından Yeni Nesil Araçlar
HABER YORUMLARI