Torku Jelifest

Kota dostu Instagram kullanıma girdi

  • Giriş Tarihi: 29.06.2018 11:27
  • Güncelleme Tarihi: 11:27
Kota dostu Instagram kullanıma girdi

Sosyal medya devlerinden Facebook’tan sonra alt şirketi Instagram da “Lite” sürümü ile karşımızda.

Mutlu Akü

Sosyal medya devlerinden Facebook’tan sonra alt şirketi Instagram da “Lite” sürümü ile karşımızda.

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesnde bulunan Instagram yeni versiyonu ile gündemde.

Sosyal medya platformu Facebook’un geçmişte çıkardığı “Facebook Lite” sürümünü örnek alan Instagram, Google Play üzerinden “Instagram Lite”ı kullanıcılarına sundu.

Ana uygulaması 32 MB olan Instagram’ın yeni çıkardığı “Lite” sürümü ise sadece 573 kilobayt. Şirket bu sayede hafızası düşük eski cihaz kullanıcıları ile internete bağlanmakta sorun yaşayan kullanıcılarının da artık uygulamadan faydalanabileceğini belirtti.

Fotoğraf tabanlı sosyal ağ, henüz “Lite” sürümünün test aşamasında olduğunu, daha az veri kullanırken daha hızlı açılacağını ifade etti.

Uygulamanın bu sürümü fotoğraflar, hikayeler ve keşfet kısımlarını içerirken, bazı özelliklerden yoksun. Program internet hızı düşünülerek geliştirildiği için, kullanıcıların “Lite” sürüm ile video yükleyemeyeceği ve depolama alanından tasarruf için “direk mesaj” özelliğinin olmayacağı kaydedildi.

Instagram Lite şu an için sadece Meksika’daki Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliniyor.> Yeni Meram >Teknoloji > Kota dostu Instagram kullanıma girdi
HABER YORUMLARI