YAZARLAR

“HAYATTA en anlamlı kelime ‘Biz’, en anlamsız kelime ise ‘Ben’ dir.”
***

BANVİT ÇARKEDİNCE…

Geçen sezon sonundaki play-off maçlarında Hacettepe ile Genç Banvitliler, temsilcimiz Selçuk Üniversitesi’ni iki bıçak arası yapmışlardı!

Üniversite, play-off’u 3. tamamlamıştı.

Bandırma Banvitspor Basketbol 1. Ligi’ndeydi. Olmadı ardından Genç Banvitliler 1. Lig’e çıkıverdi. Bir ilçe kulübüne Basketbol 1. Ligi’nde iki takım…

Banvit kaldırabilir miydi?

Kaldıramazdı ama Konya’ya karşı nazlandı.

“Şu kadar para isterim, teminat..” falan dedi. Ancak üniversitemiz kararlıydı, şartlarını zorladı ve isteklerini yerine getirdi. Tam “iş bitti, mutlu son geldi” diyecekken, Banvit çarketti.

İTÜ bastırmış,işin içine siyaset girmiş.

Siyasetin girmediği yer mi kalmış?

Başta kulüp başkanı Prof. Kürşat Turgut ve 2. Başkan Zeki Çimen olmak üzere emeği geçenlere teşekkürler… Çok uğraş verdiler, ama Banvit’in sözünden dönebileceğini kestiremediler.

Fakat kimse unutmamalıdır.

Bugünlerin yarınları da vardır.

***

MAVİ’DEN BİR ÖNERİ…

Konyaspor eski genel kaptanlarından Aziz Mavi, kulübün içinde bulunduğu parasal krizin çözümü için uzaklardan bir öneri gönderdi.

Ben Konya’dayım, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışanlarına maaş ödeyip ödeyemediğini açıkçası bilmiyorum. Demek ki dışarıda bir duman tütüyor!

Geçelim… Tüm Konyasporlulara selamlarını da gönderen Mavi’nin önerisi bir cümle… Ve de aynen şöyle:

“Belediye, Ankara yoluna yaptığı tesisi Konyaspor’a tapulu olarak verecek, onlar da turizmci birilerine satacak ve kulüp borçtan-dertten kurtulacak ve hem de kulüp ihya olacak. Üstelik de sürekli bir gelirle…”

Önerisi sayın Mavi’den, ulaştırması bizden.

Sonuçta öneridir. Olur-olmaz bilemeyiz.

***

BAKAN DEDİĞİN…

Vallahi, Bakan dediğiniz işte böyle olur.

Türkiye ekonomisi elinde olan ve bu kadar net konuşan bir bakan, Mersin’e kim bilir ne kadar büyük destek çıkar.

Konya’dan da o kadar bakan çıktı.

Hiç birinden bu tür sözler duymamıştık.

Bir kişi hariç: Mehmet Keçeciler.İç birinden böylesine sözler işitmedik.

Ne demek istediğimizi herkes anlar.

***

TREN TURNUVASI…

Türkiye’de değil dünyada tek:

Futbolda “Hızlı Tren Turnuvası”

Turnuvada Ulaştırma Bakanlığı’nın adı geçince iş daha da ciddileşiyor. Şu noktayı anlayamadım: Şampiyon olacak takımın futbolcularına madalya yerine “köstekli saat” verilecekmiş.

“Köstekli saatler”le acaba “neredeeen nereye geldik” mesajı mı verilmek isteniyor!

Sanıyoruz Eskişehir, Gençlerbirliği ve Ankara Demirspor da karşı çıkmazlar. Bizim bir önerimiz var:

Bu saatlerden hakemlere önceden verilsin, ki maçları “köstekliyle” yönetsinler.

TRT de naklen verecekmiş, keyifli olur.

Hani geçtiğimiz hafta; başına “Devlet kimdir? Helvadan yapılmış puttur… En sonunda beni bir numaralı terörist yapacak bu pe…venkler… Bütün laikleri bir şişe geçireceğim, ondan sonra anlayacaklar laikliğin faziletlerini … Elin o.…pusu bile…. Ula ben böyle laikliğin…” diyecek kadar militanlaşan Kemal Öztürk’ün getirildiği TRT’nin “köstekli” vermesi normal değil mi?

Türkiye zaten normalleşmiyor mu!

“Kostaklı madalya” verilse mi iyi olurdu?

Yoksa “köstekli saat” mi gözünüze batıyor!

***

NOT: “Şike ile ilgili alınan kararlar 21 Ağustos’ta açıklanacak” dediler. Keşke açıklasalar da futbol dünyası bir rahatlasa… Soruşturmalar sürüp giderken inanmıyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Kostaklı-köstekli!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.