Torku Jelifest

Köseoğlu Genç Kalemlerle Buluştu

  • Giriş Tarihi: 23.11.2016 12:01
  • Güncelleme Tarihi: 12:01
Köseoğlu Genç Kalemlerle Buluştu

Geçtiğimiz haftalarda “Dört Mevsim Dört Yaprak” isimli çocuk şiirleri kitabı yayınlanan Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Köseoğlu, Muğla Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte öğrencilerle buluştu.

Mutlu Akü

Etkinlik açılışında konuşan Merkez Müdürü Bekir Cevizci, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin başlattığı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilen “Genç Kalemler” projesine vurgu yaparak, bu çizgideki etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
İyilik yapmanın ve iyi bir insan olmanın her şeyden çok daha önemli olduğunu vurgulayan yazar M. Ali Köseoğlu, Mevlana’nın ‘Testinin içinde ne varsa dışarıya o sızar’ sözünü hatırlatarak, “Gönlünüzü ve zihninizi, Muğla’mıza, ülkemize ve dünyamıza hayırlı olabilecek bilgilerle doldurursanız bu tüm insanlık âlemi için faydalı olur. İki türlü insan olabilirsiniz. Birisi iyi bir insan, diğeri de kötü bir insan. Kötü bir insan herkesin iyi diyebileceği bir mesleğe sahip olsa bile, insanlara faydalı olamaz. İyi insan ise, hangi işle uğraşırsa uğraşsın, insanlara faydalı olur” dedi.

“ÜLKEMİZİN DEĞERLERİNİ İYİ ÖĞRENİN”

Yazmanın ve okumanın önemine değinen Köseoğlu, bilginin iyi insan eliyle faydalı bir amaç için kullanılabileceğini belirterek, “Hayatta okumak ve yazmak kadar insana değer katan başka bir şey bulamazsınız. Okuduklarınız, öğrendikleriniz asla sizi terk etmezler ve en zor zamanlarınızda bilginizin ışığı ile ilerlersiniz. Okumayı ve yazmayı severseniz, hayatta mutlu olmanın penceresini de aralamış olursunuz. Sizlere tavsiyem başta Muğla’mızın değerleri olmak üzere ülkemizin değerlerini iyi öğrenmeniz. Yabancı kahramanları boş verin. Bizim Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz ve Hacivat gibi kahramanlarımız var. Bu kahramanlarımızla yeni hikâyeler yazabilirsiniz. Sizler bu şehrin, bu ülkenin en güzel değerlerisiniz. Anneleriniz, babalarınız ve öğretmenleriniz sizleri çok seviyorlar. Sizler de annenizi, babanızı, öğretmenlerinizi, bu şehri, bu ülkeyi ve bir de şiiri çok sevin” diye konuştu. Köseoğlu, programın sonunda Kayalıpark Yayınları arasından çıkan “Dört Mevsim Dört Yaprak” isimli kitabını çocuklar için imzaladı.> Yeni Meram >Kültür-Sanat > Köseoğlu Genç Kalemlerle Buluştu
HABER YORUMLARI