YAZARLAR

Yıllar önce haftada 1-2 gün yazarken bu işi kolay sanırdım. Şimdi “Hadi, her gün yazacaksın” diyor sevgili yazı işleri müdürüm. Yazayım yazmasına da… Konuda sıkıntı yok, konu bol, konu çok. Acı gerçekleri yazarken “zülfiyare dokunma”, “fincancı katırlarını ürkütme” ya da “züccaciye dükkanına fillerle dalma”.

Falancayı kızdırma, filancayı azdırma, halka bilgi sızdırma, fazla da uyandırıp kimseleri azdırma, zaten 9’uncu köydesin bunu da unutma.

Gerçi “basın özgürdür” ama öyle yazacaksın ki halk anlayacak, farkındalığı gelişecek, sana da kızmayacak, seni sevecek ama bil ki çok sıkışsan arkandan da gelmeyecek! Rahatını bozmayacak, eski yumurtaları, yeni gelen taze yumurtaların arasına serpiştirmesini 9 yaşındaki oğlundan isteyerek ona “ticari staj” yaptıracak , Bazısı süte su katacak, gösteriş içinse parayı sokağa atacak,” -iş yok zaten para da yetmiyor diye ağlaşırken sigarayı yakacak, son model cep telefonu ile etrafına caka satacak, çimentodan-demirden çalacak, “Vergi de neymiş?” diye fişsiz-faturasız paranı alacak, sonra Meclis’e bir yolunu bulup girerse, “Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne….” yemin atacak, sonra yine bazısı taşı eline alıp ortalığı birbirine katacak, Meclis’e giremediyse de bütün bunları yapabilen “Ben olsaydım….” nutukları atacak, çözüme çözüm katacak, vatanı çenesi ile kurtaracak, “birlikten güç doğar” sözünü anlamayıp bir STK’ya da katılmayacak….

Sevgili yazı işleri müdürüm, sen en iyisi beni bir “ruh sağlığı” doktoruna götür, hem toplumdan bir numune almış olurlar, hem de ortalıkta halkımızın tabiri ile “kafayı yiyen çok” ise oranı bulurlar. Bana da bulaştı mı acaba. Bir baktırıver doktoruna hayrına……..

Haydi sizler kalın sağlıcakla… Hepinize sevgiler, saygılar……..

> Yeni Meram >Yazarlar > KÖŞE YAZARI OLMAK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.