YAZARLAR

“DÜNYA böyledir iste, herkes kendi değirmenine su çekmeye bakar.”

* * *

BİZ herhangi bir kişi ya da kurumun eleştirilmesi için küfredilmemesi, belden aşağı vurulmaması gerektiğini savunanlardanız.

Biz, Konyaspor için bundan böyle geriye bakmanın değil, ilerisi için doğruyu bulmanın çok daha uygun olduğu görüşündeyiz.

Başkan Bahattin Karapınar “kantarın topuzunu” çoktan kaçırmıştı. Yani, “Perşembenin gelişi Çarşambadan değil, Pazar ertesinden belliydi.”

keşke hiç değilse bugünlerde, “tamam, tek suçlu benim. Benim kişisel hatalarım yüzünden Konyaspor Süper Lig’den düştü. Özür diliyorum” deseydi.

Erdemliliktir ama O, bunu bile söyleyemedi.

“Dediğim dedik”leri devam etti.

Konyaspor’un geleceği için de konuşmuyor.

“Sükut ikrardan gelir”, susmayı tercih ediyor.

Belli ki “ego”sunu tatmin etmeyi sürdürüyor.

Çık ve açıkça de ki:

“Bu takımı ben düşürdüm.

Bu yönetimi ben oluşturdum.

Bu takımı ben Süper Lig’e yeniden çıkaracağım.”

“Tısss” yok.

Eleştirilere duvardan ses geliyor, ama bay başkandan gelmiyor.

“Üç Maymun”u oynuyor!

Konya spor, Konyaspor ve Konyalılar’ın tepkilerini duymuyor, görmüyor, bilmiyor.

Bu kulübe etekler dolusu paralar vermiş, en bunalımlı günlerde imdada yetişmiş, uzun yıllar görev yapmış kişileri elinin tersiyle bir kenara fırlatıp kendisinin ve ekibinin belirlediği “çakma” delegelere güveniyor.

15 milyon lira borçla devralıp 30 milyon liraya çıkardığı borçla kulübü batağın içine iyice itmiş, yanlışlıklar zincirini uzatabildiğince uzatmış ve daha önemlisi Süper Lig’i tarihin derinliklerine gömmüş bir olarak artık üzülmüyorum bay başkana…

Çünkü, en baştaki “Günün Sözü”nü bir daha okuyorum!

* * *

AYNEN Ziya Doğan gibi kulübün sözcülüğüne soyunan ve 7 maçta 3 puan toplayabilen teknik direktör Yılmaz Vural, nabza göre şerbet vermeye devam ediyor. Yollarını ayıracakları futbolcuları sıralıyor ve “önümüzdeki sezon yolumuza gençlerle devam edeceğiz” diyor.

Bu, şu anlama geliyor:

“Gelecek sezon da Konyaspor’dayım.”

O zaman hiç zaman kaybetmeden, kalan 6 maçı düşünmeden transferlere başlanmalı ki, “at’ı alan Üsküdar’ı geçmesin.”

Yine “taponlara” teslim olunmasın.

Fakat anlaşılan, bay başkan ve yönetim ekibi, transferden önce kalan maçlarda kazanabilecekleri paraları düşünüyor.

Alan alıyor, satan satıyor, bunlar “kör gibi” bakıyor.

O halde “durmak yok, yola devam!”

* * *

ÖNCEKİ gün TSYD Aksaray temsilcimiz Mustafa Altınsoy’u ziyaret ettik. Eline sağlık, çok güzel bir büro oluşturmuş. Konya şubemize bağlı olan Karaman’ı bu hafta, Antalya’yı daha sonra denetleyeceğiz.

Aksaray’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne de giderek tesisleri gezdik. Amacımız övmek değil, gerçekleri söylemek. Sayın Arif Ümit Uztürk müdürümüz “tesis” gibi “tesis”ler gerçekleştirmiş. Yaptığı bütün tesisler 3-4 yıldızlı otel gibi. Konuştuğum her branşta sporcular çalışmalarında kendilerini evlerinde hissettiklerini söylediler. Arif Ümit’in eserlerinin hepsi baştan sona tek kelime ile “süper”

Yolun açık, başarıların sürekli olsun sayın Uztürk. Ülkemizin sizin gibi spor bilgelerine ihtiyacı var.

Aksaraylılar size teşekkür etmeliler.

Ben de Hürriyet Büro Müdürlüğü yaptığım son 7 yıllık dönemde birlikte çalıştığım Aksaray temsilcilerim Hasan ve Bilal Bölükbaşı kardeşlerimin ahd-e vefalarına teşekkürlerimi gönderiyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Körlük
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.