Ruşeym Torku

Kopan Kolu Konya’da Dikildi

  • Giriş Tarihi: 4.07.2013 11:12
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Kopan Kolu Konya’da Dikildi

Kayseri’de çalıştığı geri dönüşüm tesisinde makineye kaptırdığı kolu omzuna yakın bölgeden kopan kadın işçi, Konya’ya sevk edildi. Kopan kol, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yerine dikildi.

Why Note!?

Selda Yılmaz , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayseri’de geri dönüşüm tesisinde çalıştığı sırada kolunu makineye kaptırdığını söyledi.

Kolunun omzuna yakın bölgeden koptuğunu, arkadaşlarının kendisine müdahale ettiğini sırada kopan kolunun da alınmasını istediğini belirten Yılmaz “Bant yavaşladı. Biz de hızlanması için oraya su döküyorduk. Arkadaş suyu dökmem için bana verdi. Dökerken birden hızlandı ve elimi çekemedim. Sıkışma sırasında kolum koptu. Ben bağırınca makineyi durdurdular. Aşağıya inince ‘Kolum koptu kolumu verin’ dedim. Kolumu alıp dolaba koydular. Ambulans arandı. Kayseri’deki müdahale sonrasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildim. Burada ameliyat edildim. Kolum yerine dikildi” diye konuştu.

Şu an sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Yılmaz “Allah’tan, koluma kavuşmak ve sağlıktan başka bir şey istemiyorum. Kısmetmiş, kadermiş. Bu da gelecekmiş başa” dedi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Acar başkanlığındaki ekibin gerçekleştirdiği ameliyatın 4 saat sürdüğü, bacaktan alınan damarın koldaki damarlara eklendiği bildirildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kopan Kolu Konya’da Dikildi
HABER YORUMLARI