• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaya yeni yatırım
20 Aralık 2012 Perşembe 08:56

Konya'ya yeni yatırım

Konya’nın ilk özel hastanesi olan Özel Selçuklu Hastaneleri, 200 yataklı yeni hastane inşaatı Selçuklu Belediyesi arkasında Berk İlaç Grubu ortaklığıyla yapılacak.

ÖZEL Selçuklu Hastaneleri, Basın Sohbetleri kapsamında Yeni Meram Gazetesi’ni Selçuk Otel’de ağırladı. “Selçuklu Hastaneleri Basın Sohbetleri 2012” adıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Özel Selçuklu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Seyit Karaca, yeni yatırımlar ile ilgili bilgilerini paylaştı. Konya’da daha ekonomik bir özel sağlık hizmeti sunmak üzere 1994 yılında Deva Polikliniği ile zincirin ilk halkası olarak hizmete başladıklarını hatırlatan Karaca, gerek hizmet anlayışı gerekse de toplu verilen hizmetler ve kapasite açısından kısa sürede ilimizin en gözde özel sağlık kuruluşu haline geldiklerini ve 1998 yılı Haziran ayında Konya Özel Selçuklu Hastanesi adıyla hizmete başladıklarını söyledi.

Konya’ya önemli katkılar sağlayan hizmetlere destek olduklarını da belirten Karaca, “Sistemi genişletme düşünceleri çerçevesinde 2005 yılında yapılan etüdler neticesinde Karaman ilimizde de bir özel sağlık kuruluşu açma düşüncesi neticelendi ve hizmete bir başka halka Karaman da eklendi. Diğer kuruluşlar gibi açıldığı yerde ilkleri yapma özelliği taşıyan bu halkamızda sadece Karaman ilimizin yerleşik halkına değil Avrupa'da yaşayan gurbetçilerimize de önemli hizmetler sunmaya başladık. Artan yoğun talep nedeniyle Karaman'da da ilk özel hastaneyi 2010 yılında bir başka hizmet halkası olarak ekledik. Bugüne kadar da hizmetlerini genişleterek devam ettirmektedir” dedi.

DAHA KAPASİTELİ OLACAK

Yeni yatırımlar hakkında bilgiler veren Karaca, “Yeni ve şimdilik son bir halka olarak, Merkez Selçuklu Belediyemiz arkasında, yatırım işlemlerinde temel atma aşamasına getirdiğimiz ve 200 yataklı olmasını planladığımız hastanemize başlıyoruz. Bu hastanemiz kapasite olarak en büyüğümüz olacak ve mevcut hastanelerimizde veremediğimiz hizmetlerle ön plana çıkacak. Bu hastanemizde sermayedar olarak Berk ilaç grubuyla ortaklık yapıyoruz. Ben, Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Olcay'ın şahsında kendilerine de teşekkür ediyorum. Bahsettiğim kilometre taşları içerisinde Yeniaylar Ailesinin sermayedar ve yönetim anlamında ortaklığı bahsedilmesi gereken bir başka önemli husustur. Kendilerine işletmelerin vizyonunu değiştirme açısından bugüne kadar yaptıkları katkılardan dolayı tüm ekibimiz adına şükranlarımı sunarım” diye konuştu. 

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
KONYA HABERLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Yeni Meram | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 332 345 24 24 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA