Torku Jelifest

Konya’ya mevsimin ilk karı düştü! Bugün de kar yağışı bekleniyor

  • Giriş Tarihi: 9.12.2019 9:26
  • Güncelleme Tarihi: 9:37
Konya’ya mevsimin ilk karı düştü! Bugün de kar yağışı bekleniyor

Konya’da kent merkezinde akşam saatlerinde mevsimin ilk karı yağdı. Bugün de Konya'nın güney kesimlerinde hafif kar yağışı bekleniyor.

Konya’da kent merkezinde gece saatlerinde mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışıyla birlikte kentteki bazı bölgeler beyaza büründü.

Yapılan son değerlendirmelere göre ise; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile sabah saatlerinde Konya, Sinop, Samsun çevreleri ve Antalya’nın doğu kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Antalya’nın doğu kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle güney yönlerden, güney kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KONYA’DA HAVA

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Konya’nın güney kesimlerinde hafif kar yağışı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.> Yeni Meram >Güncel > Konya’ya mevsimin ilk karı düştü! Bugün de kar yağışı bekleniyor
HABER YORUMLARI