Lanse Tur

Torku Jelifest

Konya’ya kuvvetli fırtına uyarısı!

  • Giriş Tarihi: 26.09.2018 10:09
  • Güncelleme Tarihi: 10:38
Konya’ya kuvvetli fırtına uyarısı!

Çarşamba günü Konya, Karaman, Aksaray ile Niğde genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.

Çarşamba günü Konya, Karaman, Aksaray ile Niğde genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.

Konya’da bugün havanın Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ise 8 ila 12 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Bölge genelinde rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

SICAKLIKLAR AZALACAK!

Konya ve çevresinde hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor

Aksaray, Karaman, Konya ve Niğde de Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren 8 ila 12 derece azalacağı, Konya’nın kuzeybatı kesimlerinde hafif yağmur şeklinde yağış görüleceği ve rüzgarın ise bölgemiz genelinde kuzeyli yönlerden zaman zaman kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık düşüşü ve kuzeyli rüzgarın etkisiyle oluşabilecek olumsuz hava şartlarının etkilerinden korunmak amacıyla ilgili ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları önerilmektedir.

Yetkililer vatandaşları Ulaşım ve zirai faaliyetlerde aksamalar ileyer yer toz taşınımı, Sağlık sorunları konusunda uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR VE YER YER FIRTINA BEKLENİYOR!

Bugün sabahın  ilk saatlerden itibaren Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde çevrelerinde genelinde rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Perşembe günü gece saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen fırtınanın meydana getirebileceği olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’ya kuvvetli fırtına uyarısı!
HABER YORUMLARI