Torku Jelifest

Localar da kapandı

  • Giriş Tarihi: 18.11.2020 15:25
  • Güncelleme Tarihi: 16:08
Localar da kapandı

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından koronavirüs pandemisine karşı yeni tedbirler kamuoyuna duyuruldu. Türkiye Futbol Federasyonu ,da İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi kapsamında localara seyirci alınmayacağını Süper Lig Kulüplerine bildirdi.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek. Halı sahalar kapalı olacak” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek. Halı sahalar kapalı olacak” dedi. Buna göre, tüm spor müsabakaları seyircisiz olarak oynanmaya devam edecek ve daha önce seyirci alımına açılan localar da yeniden kapatıldı. Kulüpler bu haftadan itibaren localara seyirci alamayacak. Ayrıca halı sahaların faaliyetlerine ise ara verilecek. *SPOR SERVİSİ

Konyaspor’dan yeni tedbirler kapsamında localarla ilgili açıklama

Konyaspor’dan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Hatırlanacağı üzere daha önce TFF, yapılan istişareler sonucunda belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, lig ve kupa müsabakalarında locaların yüzde 50 kapasitesi kadar seyirci alınmasına karar vermişti.

Ancak dün akşam Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20.00’den itibaren tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağı açıklandı.

Kabine toplantısı sonrası kamuoyuna yapılan bilgilendirmenin ardından Türkiye Futbol Federasyonu, İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi kapsamında localara seyirci alınmayacağını Süper Lig Kulüplerine bildirdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Localar da kapandı
HABER YORUMLARI