Torku Jelifest

Konyaspor, SMA hastası 2.5 aylık Ali bebeğe nefes oldu

  • Giriş Tarihi: 27.10.2020 14:43
  • Güncelleme Tarihi: 14:57
Konyaspor, SMA hastası 2.5 aylık Ali bebeğe nefes oldu

Konyaspor, SMA hastası Aile bebeğe yardım elini uzattı. Henüz 2.5 aylık olan Ali'nin hastalığı çok hızlı ilerliyor. Bir haftada yutkunma refleksini kaybeden ve midesinden beslenmeye başlayan küçük bebeğin tedavisi için desteğe ihtiyaç var.

Konyaspor’un geçtiğimiz hafta deplasmanda Gaziantep’le oynadığı maçın öncesinde Başkan Hilmi Kulluk’a ulaşan SMA hastası 2.5 aylık Ali bebeğin evinde tedavi görmesi için solunum cihazlarına ihtiyacı vardı. Ailenin çaresizliğine kayıtsız kalamayan ve Ali’ye nefes olmak isteyerek masrafları üstlenen Kulluk’u Konyaspor yönetimi de yalnız bırakmadı.

İhtiyacı olan solunum cihazı tedarik edilen Ali artık evinde tedavisine devam ediyor. Ancak Ali’nin hayatta kalabilmesi için çok ciddi bir tedavi sürecine ihtiyacı var.

Küçük bebeğe yakın zamanda hastalık teşhisi konulurken, bir hafta öncesine kadar normal yolla beslenen Ali son bir haftada hızla ilerleyen SMA hastalığı nedeniyle yutma refleksini kaybetti. Çaresiz bebeğin ölümcül hastalıktan kurtulabilmesi için tedaviye, tedavi masraflarının karşılanabilmesi için de ailenin maddi desteğe ihtiyacı var.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konyaspor, SMA hastası 2.5 aylık Ali bebeğe nefes oldu
HABER YORUMLARI