YAZARLAR

■ Ölçülü ve düzenli yapılan her işin sonu başarılı olur.

***

Bizim Oğuz, kıvrak, akıcı ve kendine özgü üslubuyla dile getirdi; Başkent’teki Balıkçı Feyzi buluşmasını.

Bana göre, buluşmanın üç anahtar adı vardı;
Adil Karaağaç, Mustafa Öncel ve Ahmet Keleşoğlu. Üçünün de ortak özelliği, başarılı birer işadamı ve Konya sevdalıları olmasıydı.

Mustafa Öncel, has Doğanbey’li, hısmım ve hemşerimdir. Geçmişte politikayla uğraşmış İl Başkanlığını yürüttüğü Partisini oy olarak havalara uçurmuştur. Düzgün insandır adam gibi adamdır. Güler yüzlü, Konya insanıdır.

Larende Caddesindeki “Büyük Eczane”yi İstanbul’lara “fabrikalar” olarak götürmüştür. Öncel, Biofarma ilaç fabrikasını aldığı gibi, ardından da İlko İlaç A.Ş.’yi kurdu. Sonra Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde 250 bin metrekare alanı satın alarak ülkemizin 130 milyon TL’lik yatırımla Uluslararası ölçekte 110 milyon kutu ilaç üretecek 300 kişiye iş olanağı sağlamış olacak.

Adil Karaağaç, kadim dostumdur, güçlü iletişimimiz sür git devam edip gitmektedir. Mahalle komşumdur hocazadedir, Zincirli Han’daki “Halk Eczanesini” İstanbul’a ilaç fabrikaları olarak taşımış, Bilim İlaç kurmuş, bu alanda en ön sıralarda yer almıştır.

Ahmet Keleşoğlu’nu Şehir Kulübünden yakından tanırım. Günlük gazeteleri okumak için her gün kulübene gider, Keleşoğlu ile de sıkça sohbet ederdim. Ermenek’ lidir, ancak o dönem, bu şirin İlçe Konya’ya bağlı olduğundan, kendini hep “Konya’lı olarak” görmekte ve böyle algılaya gelmektedir.

Keleşoğlu Türkiye’nin en büyük ilaç dağıtım örgütü Selçuk Ecza Deposunu kurdu ve nu alanda tartışmasız lider oldu.

***

Feyzi Hoca Balıkçısı toplantısını Keleşoğlu organize etmiş, iktidar ve muhalefete mensup Milletvekilleri biraya gelmiş. Çıkan Sonuç şu;

Konya ilaç fabrikaları üssü olacak!

Sevgili Oğuz, yazısını çarpıcı noktalamış;

“Milletvekillerine buradan açıkça yazıyorum. Yediniz, içtiniz afiyet olsun!

Lakin o toplantı artık kayıtlara geçti…

Ülkenin ortasına otomobil fabrikası kurulacağına ve Mersin’den de Avrupa’ya ihraç edileceğine inanıyorsanız; buna da inanın. Konya, ilaç üretim üssü olabilir!

Yoksa balığın kılçığı boğazınızda kalır.”

Sevgili Oguz’a aynen katılıyorum.

“Konya’ya hizmet “ için yeni bir olanak ortaya çıkmış görünüyor. Dileriz, ilgi gösterilir ve destek verilir proje yaşama geçmiş olur. Aksi takdirde, ardından gündeme

şu “balığın kılçığı” öyküsü gelir de!

GÜNÜN SÖZÜ:

■ Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.

> Yeni Meram >Yazarlar > KONYA'NIN ÜÇ ASI…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.