Torku Jelifest

Konya’nın ilçelerinde kar yağışı etkili oldu

  • Giriş Tarihi: 16.02.2021 14:59
  • Güncelleme Tarihi: 14:59
Konya’nın ilçelerinde kar yağışı etkili oldu

Konya'nın Akşehir, Beyşehir ve Yunak ilçelerinde kar yağışı etkisini gösterdi.

Konya’nın Yunak ilçesinde kar yağışı etkisini gösterdi.

Yunak’ta iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı etkili oldu. İlçe merkezi ve mahalleler yoğun kar yağışıyla beyaza büründü. Tarım arazileri de beyaz örtüyle kaplandı. İlçede kar yağışı sebebiyle yüz yüze eğitime bugün ara verildi. Belediye ekipleri de araç ve yaya trafiğinin aksamaması için kar temizleme çalışmaları yaptı.

Akşehir’de Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız olarak yağmaya devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde kar kalınlığı 30 santimetreyi buldu.

Şehrin yüksek bölgelerinde ise kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı bilgisine ulaşıldı.

Akşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı ile birlikte ilçe genelinde yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Akşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda yollar iş makineleri yardımıyla temizlerken, tuzlama ve kumlama da devam ediyor.

Ekipler, yayaların sık kullandığı kaldırımlarda küreklerle kar temizliği yaparak buzlanmaya karşı solüsyon uygulaması yapıyor.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’in uzun zamandır beklediği kar yağışına kavuştuğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Şehrimizde dün sabah saatlerinde yağmaya başlayan beyaz bereket, ilçemizin uzun süredir beklediği bir yağıştı. İnşallah bereketli olur. Akşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekiplerimiz kar yağışının başladığı andan itibaren greyder, kepçe, kar kürüyücü gibi araçlarla yol açma çalışması yaparak ara arterler de dahil olmak üzere şehrimiz genelindeki tüm yolları açmıştır. Yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Olası tüm olumsuz koşullara karşı teyakkuz halinde çalışmalarımız sürüyor.”

Konya’nın Beyşehir ilçesinde etkili olan kar yağışı göl kıyısında güzel görüntüler oluşturdu.

Beyşehir’de akşam saatlerinden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Beyşehir, kar yağışının ardından bembeyaz bir görüntüye büründü.

Beyşehir Gölü kıyısındaki limanlarında park halinde görülen balıkçı tekneleri, kar örtüsüyle dolarken, gölden geçimini balıkçılıkla temin eden avcılar ise mesaisine ara verdi.

Beyşehir Belediyesi ekipleri de sorumluluk alanındaki yolları ulaşıma açık tutabilmek için yağışın başladığı saatlerden itibaren seferber oldu.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, “Bölgemiz için hasretle beklediğimiz kar yağışının bereketini yaşıyoruz. Ekip arkadaşlarımız merkez ve tüm dış mahallelerimizde, bögelerinde kar mesaisini kesintisiz sürdürmektedir. Görevi başında olan tüm personelime teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bu yağışların bölgemiz için rahmet, bereket ve bolluk habercisi olmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Konya’nın ilçelerinde kar yağışı etkili oldu
HABER YORUMLARI