Torku Jelifest

Konya’nın Ereğli ilçesine hobi bahçeleri kuruluyor

  • Giriş Tarihi: 7.03.2016 16:37
  • Güncelleme Tarihi: 16:37
Konya’nın Ereğli ilçesine hobi bahçeleri kuruluyor

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Toros Mahallesinde 10 bin metrekarelik bir alan üzerine hobi bahçesi kurmak için kolları sıvadı.

Ereğli Belediyesi doğal tarımı teşvik etmek, şehrin stresinden uzaklaşarak kendi organik sebze-meyvesini yetiştirmek isteyenlerin kullanımına sunmak üzere hobi bahçeleri kuruyor.
Ereğli Belediyesi Toros Mahallesi 1. Etap TOKİ Evleri yanında üniversiteler bölgesinde 10 bin metre karelik alanı hobi bahçelerine dönüştürüyor. Günümüz yaşam koşulları içerisinde doğadan ve topraktan uzak kalanların hayallerini gerçekleştirmek için kolları sıvayan Ereğli Belediyesi her biri 150 metrekarelik olmak üzere toplam 41 adet hobi bahçesini Ereğli’ye kazandıracak.
Projelendirme çalışmalarına başlanan hobi bahçelerinin en kısa sürede tamamlanıp Ereğli halkının hizmetine sunulacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Hepimizin malumu, ben bir ziraatçıyım. Ancak günümüz insanının çoğu apartman dairelerinde, bahçeden, topraktan uzak yaşamlar sürüyor. İş hayatının stresinden, şehrin keşmekeşinden uzaklaşıp, doğa ile baş başa ve toprakla uğraşarak vakit geçirmenin özlemini çekiyoruz. Bu özlemi çeken hemşehrilerimiz, birde arazilere sahip değilse, sebze ekim dikimine uygun olarak tasarlanan bahçelerde mevsimlik bitkiler yetiştirilebilecek. Şu anda kanalizasyon, su ve elektrik gibi alt yapıların projelendirilerek yapılması aşamasına geldik. Her bir parselde kulübeler ve depolar olacak. Alanda otoparkın yanı sıra, mescit, çocuk oyun grupları, yönetim ve güvenlik merkezi de bulunacak. Hobi bahçeleri projemizi bir an önce hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu proje ile son dönemlerin gözle yerleşim alanlarından biri haline gelen Toros Mahallemize de ayrı bir değer katacaktır” dedi.> Yeni Meram >Konya > Konya’nın Ereğli ilçesine hobi bahçeleri kuruluyor
HABER YORUMLARI