Torku Jelifest

Konya’nın bazı ilçelerinde eğitime kar engeli – 8 Ocak Konya ilçeleri kar tatili

  • Giriş Tarihi: 8.01.2019 2:15
  • Güncelleme Tarihi: 9:41
Konya’nın bazı ilçelerinde eğitime kar engeli – 8 Ocak Konya ilçeleri kar tatili

Konya'nın bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar salı günü de tatil edildi.

Mutlu Akü

Konya’nın Beyşehir, Ahırlı, Yalıhüyük, Hüyük, Seydişehir, Kadınhanı, Sarayönü ve Çumra ilçelerinde yoğun kar yağışı ve sert kış şartları nedeniyle ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime salı günü de ara verildi.

Hadim ve Taşkent ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrenciler için salı günü tatil edildi.

Ayrıca tatil kararı alınan ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gazilerin de 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Konya’da merkez eğitime kar engeli

Konya merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde eğitime 8 Ocak salı günü bir gün süreyle ara verildi. 

Konuyla ilgili Konya Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Valiliğimizce; yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle İl Merkezindeki Meram, Karatay ve Selçuklu İlçelerinde 08.01.2019 Salı günü resmi ve özel ilk ve orta dereceli tüm okullar, özel kreş ve gündüz bakım evleri, çocuk kulüpleri, rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları 1 (bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte 2002/58 sayılı Genelgenin 3. maddesi gereğince tatil edilen ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gaziler de (%40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.”> Yeni Meram >Konya > Konya’nın bazı ilçelerinde eğitime kar engeli – 8 Ocak Konya ilçeleri kar tatili
HABER YORUMLARI