Torku Jelifest

Konya’nın 7 ilçesinde eğitime kar engeli

  • Giriş Tarihi: 6.01.2020 22:51
  • Güncelleme Tarihi: 0:33
Konya’nın 7 ilçesinde eğitime kar engeli

Konya'nın 7 ilçesinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.

Mutlu Akü

Konya’nın AkörenYalıhüyük, Ahırlı, Bozkır, Derebucak, Seydişehir, Doğanhisar, Hüyük, Hadim ve Taşkent ilçelerinde kar yağışı ve buzlanmadan dolayı eğitim öğretime bir gün (7 Ocak 2019 Salı) ara verildi.

İlçe Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve olumsuz hava şartları nedeniyle Taşkent, Hüyük, Derebucak, Yalıhüyük, Seydişehir, Bozkır ve Hadim’de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Ayrıca, bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personel de idari izinli sayılacak.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Salı günü Selçuklu İlçesinde Tepekent, Başarakavak ve Sızma Mahallelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Beyşehir ilçesinde ise 7 Ocak Salı günü aşırı kar yağışı ve elektrik kesintisi nedeniyle Huğlu, Üzümlü, Yeşildağ ve Gölyaka mahallerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Meram ilçesinde Salı günü merkezdeki okullar hariç olmak üzere kenar mahallelerdeki taşıma merkezi olan okullar ile bu okullara taşınan öğrenciler için 1 gün eğitime ara verildi.

Bozkır ve Derebucak ilçelerinde kar yağışı ve elektrik kesintileri nedeniyle Salı günü 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ahırlı ilçesindeki tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (okulöncesi, ilkokul, ortaokul,lise ve halk eğitim kurslarında) Salı günü eğitim ve öğretime ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Yalıhüyük ilçesinde tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (okul öncesi,ilkokul, ortaokul, lise ve halk eğitim kurslarında) 07.01.2020 salı günü eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle salı günü Akören İlçesinde de eğitime bir (1) gün ara verildi.

Derbent’te; yoğun kar yağışı nedeniyle ilçesindeki bütün taşımalı eğitim öğrencileri ile birlikte Çiftliközü ve Mülayim Mahallelerimizdeki okullarında 07.01.2020 tarihinde (Salı günü) eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle (07.01.2020) Salı günü Selçuklu İlçesinde Tepekent, Başarakavak ve Sızma Mahalleleri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile eğitime bir (1) gün ara verilmesi kararına Tatköy Mahallesi de eklendi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’nın 7 ilçesinde eğitime kar engeli
HABER YORUMLARI