YAZARLAR

Başlangıçta Selçuk, sonra Konya Üniversitesi olan üniversitemizin adı 11/4/2012 tarihinde 28261 sayı ile TC Resmi Gazete’de yayınlanan 6287 no.lu kanunun 20.maddesinin yürürlüğe girmesiyle Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. 2010 yılında yeni bir devlet üniversitesi olarak kurulmuş ve daha sonra da Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi, Meram Tıp Fakültesi ve İlahiyat Fakültelerini de içine alarak Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in Kurucu Rektör’lüğü ile, geleceğin en iyi üniversitelerinden biri olma ve başta Konya Sanayi olmak üzere ülkemiz sanayi ve teknolojisine destek ve katma değer kazandırma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker 10 Aralık 2010 tarihinden bu yana pek çok zorlukları aşarak bu güne kadar ve halen bu üniversitenin rektörlüğünü yapmakta olup, üniversiteye bilimsel ve sosyolojik yönden büyük adımların atılmasında ve teknolojinin ve alt yapının tamamlanmasında üstün gayretler sarf etmiştir. Sayın Prof. Dr. Muzaffer Hoca’nın takdire şayan bir özelliği de tüm öğretim kadrosu, hatta öğrencilerle dahi sürekli istişare halinde bulunması ve bu nedenle olsa ki ”oldukça isabetli kararlar” aldığını da görmekteyiz. Kendi ifadesi ve izlendiği gibi Adalet duygusunu ön planda tutmuş, siyasi, etnik ya da dini ayırımlardan bağımsız bireye insan olduğu için değer veren bir politika izlemiştir. Farklılığı, farklı düşünceleri doğal bir zenginlik olarak gören Muzaffer Hoca elinden geldiğince ”takım ruhunu”, ”iş birliğini” canlandırmaya çalışmış, akademik özerkliğe ve akademik hiyerarşiye, olması da gerektiği gibi, önem vermiştir ve bu farkını da daima hissettirmiştir.

İl Özel idaresince tahsis edilen 2.700 m2 kapalı alandan yola çıkıp 245.603 m2 fiziksel alana kavuşan üniversite yeni kampus alanının tamamlanmasıyla açık ve kapalı toplam alanı 3.000.000 m2 ye ulaşacağını bildiren Üniversite Yönetimine ve başlarındaki Sayın Prof. Dr. Muzaffer Şeker Hoca’ya başladığı bu hızla, ideallerini tamamlaması için ayni tempo ile ve hatta büyük kuruluş engelleri de kısmen de olsa atlatıldığı için, daha büyük şevk ve hızla üniversitemizi geliştirmesi için başarılar diliyor ve bu güne kadar olan hizmetleri için şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinize sevgiler, saygılar sunarım.

E. Prof. Dr. Şükrü Bülent Özer Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi ABD’den EMEKLİ öğretim Üyesi…..

> Yeni Meram >Yazarlar > KONYA’MIZIN PARLAYAN YILDIZI N.E. Üniversitesi
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.