Torku Jelifest

Konyalı Yetim Aileler ile Bahar Pikniği

  • Giriş Tarihi: 1.05.2017 11:05
  • Güncelleme Tarihi: 11:05
Konyalı Yetim Aileler ile Bahar Pikniği

Konya İHH Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Konyalı yetim ve aileleri ile birlikte piknik düzenledi.

Konya İHH Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Konyalı yetim ve aileleri ile birlikte piknik düzenledi.

Konya İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Dayanışma Günlerinde yurt içi ve yurt dışında yetim ailelerine yardım etmeye ve farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Eğitim dönemi içerisinde desteklenen yetimler ve aileleri ile birlikte düzenlenen Bahar pikniğinde yetimler paylaşmanın, oynamanın ve kardeşliğin tadına erişti.

Konya Kent Ormanı’nda yapılan piknikte Konyalı yetim aileleri çocukları ile beraber vakit geçirirken düzenlenen yarışmalarda birincilere ödül verildi. Uçurtma şenliği, yumurta taşıma yarışı, çuval yarışı ile bir yandan yarışan çocuklar diğer taraftan namazlarını beraber kıldılar.

Eğitim dönemi içerisinde de okul desteği, hafta sonu etkinlikleri ile desteklenen yetimler düzenlenen piknikte kardeşliğin ve paylaşmanın önemini bir kez daha öğrendi.

Yavrularımızın Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyoruz

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal yetim olmanın ayrıcalık olduğunu söyleyerek “Konyalı yetimler için piknik düzenledik. Çeşitli oyunlar oynandı, yarışmalar düzenlendi ve yemek verildi. Ailelerin de katılımıyla büyükler muhabbet edip hemhal olurken küçükler doyasıya eğlendi. Desteklerinizle yavrularımızın yüzünü güldürmeye ve onlara hami olmaya devam ediyoruz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konyalı Yetim Aileler ile Bahar Pikniği
HABER YORUMLARI