Torku Jelifest

Konyalı sanayici yerli otomobili koparmalı

  • Giriş Tarihi: 9.02.2016 12:10
  • Güncelleme Tarihi: 17:39
Konyalı sanayici yerli otomobili koparmalı

ASKON'da konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, "Yerli otomobilin yerini hükümet belirlemeyecek. Konya sanayicisi projeler ve taleplerle kopartıp Konya'ya yaptıracak" dedi

Mutlu Akü

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi Pazartesi sohbetlerinin bu haftaki konuğu AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu oldu. ASKON Konya şubesinde gerçekleşen ve katımın yoğun olduğu programın açılış konuşmasını yapan ASKON Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, vekil Baloğlu ve katılımcılara teşekkür etti. Yıldırım, “Konya’mızın değerli vekili Mustafa bey, davetimizi kabul edip buraya kadar geldiler. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Güncel siyasi meseleler ve Konya yatırımları ekseninde gerçekleşecek keyifli bir sohbet olmasını temenni ediyorum” dedi.

PKK’NIN BEYİN TAKIMI BİTİRİLDİ
Açılış konuşmasının ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, sözlerine terör meselesini değerlendirerek başladı. Baloğlu, “Şu an ana gündemimiz ne yazık ki terör. Maalesef şehit haberleri alıyoruz. Hep birlikte üzülüyoruz. Ama inşallah güzel şeyler olacak. Kararlı bir mücadele veriliyor. PKK’nın beyin takımı denilen kısım ve halkı organize edenler yok edildi. Hiç girilemeyen yerlere girilip temizlendi. İşin uzmanlarından aldığımız bilgiler bize güzel günlerin geleceği umudunu veriyor. Topyekün mücadele ile bu beladan da kurtulacağız” diye konuştu.

KONYA EN ŞANSLI DÖNEMİNİ YAŞIYOR
Yatırım konularına da değinen Vekil Mustafa Baloğlu, “Konya, tarihinin en şanslı dönemini yaşıyor. Başbakan bizim evladımız. Bunun yanı sıra çok değerli vekillerimiz var. Sanayiyi bilen, ticareti bilen, yenikleri takip eden vekil arkadaşlarımız ile çok güzel işler yapılır” diye konuştu.

OTOMOBİLİ KONYA ALABİLMELİ
Yerli otomobil konusuna da değinen Baloğlu, “Başbakanımız bu konuda çok hassas. Bir an önce yerli otomobilin yapılması için mücadele veriyor. Nerede yapılacağı ise henüz belirlenmedi. Bunu hükümet belirlemeyecek şehirler alacak. Bugün Konya’da yapılması sizin elinizde. Projelerle, özel çalışmalarla Başbakanımıza çok rahat ulaşabilirsiniz. Kendileri bu konulara çok önem veriyor. Konya sanayisi birlik olup sesini duyurup, bu yatırımın en büyük talibi olabilir. Bu sizin elinizde” dedi. Baloğlu, Başbakanın ve tüm bürokrasinin Konya için seferber olabileceğini, proje ve taleplerle gidildiği zaman geri çevrilmeyeceğini dile getirdi. Konuşmaların ardından katılımcılar yatırımlarla alakalı sorularını vekil Baloğlu’na yöneltti. Programın sonunda Başkan Yakup Yıldırım günün anısına vekil Mustafa Baloğlu’na tablo hediye etti. Bir hediye de vekil Baloğlu’na ASKON Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Genç’ten geldi. Vekil Baloğlu gibi önemli bir tesbih koleksiyoneri olan Mustafa Genç, özel yapım bir tesbihi Mustafa Baloğlu’na hediye etti.> Yeni Meram >Konya > Konyalı sanayici yerli otomobili koparmalı
HABER YORUMLARI