Torku Jelifest

Konyalı öğretmenden örnek davranış

  • Giriş Tarihi: 15.11.2019 15:08
  • Güncelleme Tarihi: 16:15
Konyalı öğretmenden örnek davranış

Cihanbeyli'nin Küçükbeşkavak Mahallesinde bulunan Küçükbeşkavak İlkokuluna atanan öğretmen İsmail Karakuş, örnek bir davranışa imza atarak okul binasına yepyeni bir çehre kazandırdı.

Konya’nın Cihanbeyli İlçesine bağlı Küçükbeşkavak Mahallesinde bulunan Küçükbeşkavak İlkokulu Öğretmeni İsmail Karakuş herkese örnek olacak bir davranış sergileyerek, okulu baştan sona yeniledi.


Kendisi de Konyalı olan ve iki ay önce Küçükbeşkavak İlkokulu’na atanan öğretmen Karakuş, veliler ve Avrupa’da yaşayan mahalle sakinlerinin de desteğini alarak kısa sürede mahalleye yepyeni bir okul kazandırdı.

Baştan aşağıya kadar elden geçirilen okulda ayrıca okul bahçesi de unutulmadı.

Bu işler yapılırken hiç bir ağaca zarar verilmediği gibi, aksine 200 adet çam fidanı okul bahçesine dikildi.

Güzel bir örnek davranış sergileyen Karakuş ile birlikte aynı okulda birleştirilmiş sınıfta görev yapan ücretli öğretmen Songül Bilen de çalışmalara yardımcı oldu.

Yeni Meram’a konuşan öğretmen Karakuş, meslekte 6. yılı olduğunu ifade ederken Kars’tan sonra atandığı Cihanbeyli’ye 2,5 ay önce geldiğini söyledi. “Mesleğe başladığım  ilk gün ne yaptıysam bugün de onu yaptım.” diyen  Karakuş, daha önce görev yaptığı 4 okulda da öğrencilerin güzel bir ortamda ders yapmaları için ilk olarak fiziksel  düzenleme yaptığını dile getirdi.

Karakuş’un açıklamaları şöyle:

“Okulların fiziki yeterliliğinin artırılması ile eğitim kalitesinin de artacağı düşüncesindeyim. Küçükbeşkavak Mahallesi gençleri maddi manevi çok destek oldular. Bu bir ekip çalışması ürünüdür. Her şey çocuklar için…”

Öğretmen Karakuş’un çabaları öğrenci veliler, mahalleliler ve vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.
Hüseyin MENEKŞE

 

 

 

 

 

 

 

 

 > Yeni Meram >Eğitim > Konyalı öğretmenden örnek davranış
HABER YORUMLARI