Torku Jelifest

Konyalı Kobi’lerin Verimliliğini Artıracak Projede İmzalar Atıldı

  • Giriş Tarihi: 15.12.2015 14:24
  • Güncelleme Tarihi: 14:24
Konyalı Kobi’lerin Verimliliğini Artıracak Projede İmzalar Atıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘KOBİ’lerin Verimliliğinin Artırılması Projesi’nin Konya’daki uygulamasına ilişkin protokol imzalandı.

6 pilot ilde 6 farklı sektörde uygulanacak proje için Konya’da motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı sektörleri seçildi.
Konya Valiliği, Konya Sanayi Odası, Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ve MEVKA ile Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan proje kapsamında, saha araştırmaları ve KOBİ’ler düzeyinde pilot uygulamalar yapılacak.

“KOBİ’LERİN VERİMLİLİK POTANSİYELİ DAHA YÜKSEK”
Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün de yer aldığı proje hakkında bilgi veren Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, 6 ilde 6 farklı sektörde uygulanan projenin amacının, imalatçı KOBİ’lerin verimliliğini artırarak küresel rekabet güçlerini geliştirmek olduğunu söyledi. KOBİ’lerin verimlilik potansiyelinin büyük ölçekli firmalara göre daha yüksek olduğunu anlatan Yılmaz, “KOBİ’lerin verimliliğini artırma potansiyeli, büyük firmalara nazaran daha fazla. Ancak burada önemli açığımız var. KOBİ’lerin rekabet gücünün artırılması, yenilikçi girişimciliğin geliştirilmesi, KOBİ istihdamının artırılması açısından KOBİ’lerin verimliliğinin artırılması gerekiyor. Bu tespitten hareketle yola çıktık. Projenin temel çıkış noktası da, KOBİ’lerde verimlilik algısı ve kurumsallaşması ile üretim ve yönetim algısının geliştirilmesidir” şeklinde konuştu.
Düzenlenen imza törenine, Konya Vali Yardımcısı Mehmet Kamil Sağlam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Musa Özcan, Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ömer Şen, Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu katıldı.> Yeni Meram >Konya > Konyalı Kobi’lerin Verimliliğini Artıracak Projede İmzalar Atıldı
HABER YORUMLARI