Torku Jelifest

Konyalı Esnaflardan teröre tepki

  • Giriş Tarihi: 31.07.2015 11:18
  • Güncelleme Tarihi: 11:23
Konyalı Esnaflardan teröre tepki

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, artan terör olayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, artan terör olayları hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Karamercan, “Esnafımız huzur ve barış istiyor. Bunun sağlanması için milletimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmesi gerekiyor” dedi. Birilerinin ülkeyi karıştırmak, Türk insanının huzurunu bozmak için hain planlar yürüttüğüne dikkat çeken KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, ülkede yaşanan terör olaylarını kınadı. Artan terör olayları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Karamercan, “Esnafımız ve milletimiz huzur ve barış istiyor. Bunun sağlanması için milletimizin birlik beraberliğini muhafaza etmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kaos ortamı oluşturmaya çalışıldığını hatırlatan Başkan Karamercan, “Türk halkı ve esnaflar olarak bu sinsi oyunlara yönelik her türlü eylemin karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz. Devletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin huzur ve güven ortamını tesis etmeye yönelik attığı tüm adımları destekliyoruz. Halkımız da bu tür oyunlara gelmemeli, millet olarak terör ve yandaşlarına karşı tek vücut olmalıyız. Ayrıca terörün hain saldırıları neticesinde şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

 

“HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ”

İş dünyasının barış ve huzur istediğini de hatırlatan Başkan Karamercan, “Siyasi partilerimizin ve yöneticilerinin çıkar kavgaları gözetmeden hareket etmesini istiyoruz. Milletin bekası ve ülkenin geleceği açısından biran önce hükümetin kurulması ve ülkede siyasi istikrarın sağlanması gerekiyor. Biz iş dünyası ve esnaflar olarak huzur ve barış istiyoruz” dedi.> Yeni Meram >Konya > Konyalı Esnaflardan teröre tepki
HABER YORUMLARI