kapat
Ruşeym Torku

Konyalı Bürokratlara Ziyaretler Devam Ediyor

  • Giriş Tarihi: 28.02.2014 17:45
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
Konyalı Bürokratlara Ziyaretler Devam Ediyor

KONSİAD heyeti Anadolu’daki Konyalı bürokratları ziyaret etmeye devam ediyor. Heyet son olarak aslen Konyalı olan Tekirdağ ve Edirne Valileri ile Tredaş Genel Müdürü’nü ziyaret etti.

KONYALI Sanayici ve İşadamları Derneği , yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Daha önce, Anadolu’daki Konyalı valiler olan; Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Düzce Valisi Ali İhsan Su ve Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı’yı ziyaret eden KONSİAD üyeleri, önceki günlerde de, Konyalı olan Tekirdağ ve Edirne Valileri ile Tredaş Genel Müdürü’ne bir çalışma ziyaretinde bulundular.

“KONSİAD KITALARI BİRLEŞTİREN BİR KURULUŞ”

Aslen Konyalı olan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyarette, KONSİAD’ın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Abdullah Başcı, “Türkiye’de Konyalı bürokratlarımızın çokluğu ile iftihar etmekteyiz. Bunun sayısını daha da arttırmak gerekir. KODNSİAD, sanayici ve işadamlarımız olduğu kadar bütün bürokratlarımızın ve hemşehrilerimizin yanındadır” dedi. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ise, KONSİAD’ın ziyaretinden memnun olduğunu, KONSİAD’ın misyonu ve vizyonu ile önemli faaliyetlere imza attığını söyledi. Daha sonra KONSİAD kurucularından olan Trakya Elektrik Dağıtım Şirketi Genel Müdürü Ahmet Erdoğan’ı heyet, burada da çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan da, “KONSİAD, Konya ile İstanbul’u, Anadolu ile Trakya’yı, Asya ile Avrupa’yı kısacası kıtaları birleştiren bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. KONSİAD Başkanımızı, Yönetim Kurulu Üyelerini ve bütün üyelerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“İKİ TARİHİ BAŞKENT BULUŞTU”

Edirne Valisi Hasan Duruer’e yapılan ziyarette konuşan, KONSİAD Başkanı Abdullah Başcı, “Edirne serhat şehrimiz olarak oldukça önemli bir ilimizdir. Edirne’nin Konya ile ortak yönleri çoktur. Konya Selçuklu’ya, Edirne’de Osmanlı’ya başkentlik etmiştir. KONSİAD olarak bizler bu iki tarihi başkentimizi 2013 yılında Feshane’de yaptığımız etkinlikte bir araya getirdik. Bundan sonra da Edirne ile stratejik ortaklığımız sürecektir. Burada Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu Bey’in de aynı zamanda KONSİAD üyemiz olduğunu da belirtmek isterim” ifadelerini kullandı. Edirne Valisi Hasan Duruer, “2013 yılında KONSİAD tarafından gerçekleştirilen, “Tarihi Başkentler Feshane’de Buluşuyor” etkinliği son derece yararlı olmuştur. Etkinliğin meydana gelmesinde Konya, Karaman, İstanbul ile birlikte Edirne’nin de büyük katkıları bulundu. Bundan sonra da Edirne bu tür organizasyonlarda bulunacaktır. KONSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başcı ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Konyalı Bürokratlara Ziyaretler Devam Ediyor
HABER YORUMLARI