Torku Jelifest

Konyalı avukat Kılıçdaroğlu’na yumruk atan saldırgana sahip çıktı

  • Giriş Tarihi: 22.04.2019 15:30
  • Güncelleme Tarihi: 15:38
Konyalı avukat Kılıçdaroğlu’na yumruk atan saldırgana sahip çıktı

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk atan Osman Sarıgün'e Konyalı avukat Hülya Gök sahip çıktı. Sosyal medya hesaplarından dava açılması halinde saldırganı savunabileceği duyuran Gök, şüphelinin kelepçelenerek gözaltına alınmasına da tepki gösterdi.

Dün Ankara’daki şehit cenazesi sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin zanlısı Osman Sarıgün ile birlikte 5 kişi daha bu sabah yakalandı.

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün (60) Çubuk Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlandı. Sarıgün, jandarmadan elleri kelepçeli çıkarılıp, Çubuk Adliyesi’ne götürüldü.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ilk ifadesinde, “Kalabalıkta galeyana geldim” dediği ortaya çıktı.

AK PARTİ’DEN İHRAÇ AÇIKLAMASI

Şehit yakını olduğu iddia edilen ancak AK Parti üyesi olduğu ortaya çıkan Sarıgün hakkında açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Sayın Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kuruluna sevkine karar vermiştir. AK Parti, şiddetin her türlüsüne karşıdır. İlkelerimiz, şiddeti kesinlikle reddetmektedir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan saldırgana sahip çıkan isimlerden biri de Konya Barosu avukatlarından Hülya Gök oldu. “Babam beni tam da bu günler için okuttu” diyen Gök, gece saatlerinde yaptığı paylaşımda dava açılması halinde şüpheliyi savunmaya hazır olduğunu ilan etti.

Gök sosyal medya hesaplarında,  gözaltına alınan şüphelinin kelepçeli fotoğrafını paylaşarak,

“Kelepçe kimlere takılır:
*Polise karşı mukavemet eden
*Kaçma tehlikesi bulunan
*Kendine ve etrafındakilere zarar verenlere ..

Yoksa;
Kardeşini , yeğenimi bu vatan için şehit vermiş, gözü yaşlı , Osman amcaya değil, sen kaldır başını OSMAN amca dimdik dur, eğecek olanlar bilir kendini , bu ayıp ta bize yeter, bu fotoğraf tarihe geçecek bir utanç vesikası olarak , hafızalarda kalacak “ açıklamasını yaptı.

2015’te AK Parti’den Konya milletvekili aday adayı,  2018’de AK Parti Milletvekili Aday Adayı olarak başvuru yaparak adaylığı kabul edilmeyen Gök, AK Parti eski il yöneticilerinden…> Yeni Meram >Güncel > Konyalı avukat Kılıçdaroğlu’na yumruk atan saldırgana sahip çıktı
HABER YORUMLARI