Torku Jelifest

Konya’dan Suriye’ye yardım tırı

  • Giriş Tarihi: 24.12.2014 13:22
  • Güncelleme Tarihi: 17:28
Konya’dan Suriye’ye yardım tırı

Konyalı hayırseverlerden toplanan, gıda ve konfeksiyon malzemeleri ile eğitime destek amacıyla 100 okul sırasının bulunduğu yardım tırı, Suriye’ye gönderildi.

Mutlu Akü

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Basın Koordinatörü Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Konya’dan hayırseverlerin desteği ile 118. yardım tırını Suriye’ye uğurladıklarını söyledi.

Suriye’de yaşananların kendilerini çok üzdüğünü aktaran Tosun, mazlumlara, dul ve yetimlere yardım eli uzatmak için çalışmalarının sürdüğüne işaret etti.

Konyalıların Suriye’deki iç savaş mağdurlarının bu zamana kadar yanlarında olduğuna dikkati çeken Tosun, şunları kaydetti:

“Şer odaklı güçlerin tüm girişimlerine rağmen Konya halkı mazlum ve yetimlerin yanında olmaya devam ediyor. Bugün 118. insani yardım tırımızı Suriye’ye uğurluyoruz. Tırda acil ihtiyaç olan muhtelif gıdaların yanında eğitime destek vermek amacıyla 100 okul sırası mevcuttur. Bu tırımız inşallah Suriye’deki İHH İnsani Yardım Vakfı’nın lojistik merkezine ulaştırılacak. Onlar da Suriye’nin iç hattında bulunan ve acil yardıma muhtaç olan bölgelere ulaştıracaktır. Bundan sonrası için Suriye çalışmalarımıza daha fazla yoğunluk vermeyi planlıyoruz. Çünkü kış geldi ve mazlumların bizlere ihtiyacı var.”> Yeni Meram >Konya > Konya’dan Suriye’ye yardım tırı
HABER YORUMLARI