Torku Jelifest

Konya’dan Suriye’ye insani yardım

  • Giriş Tarihi: 12.07.2015 10:53
  • Güncelleme Tarihi: 10:58
Konya’dan Suriye’ye insani yardım

Konya'da hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan, içinde gıda ve kıyafetlerin bulunduğu 7 tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'ye gönderildi.

Mutlu Akü

İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, Suriye’deki savaşın açtığı yaraların gün geçtikçe büyüdüğünü söyledi.

Ülkesindeki savaştan dolayı binlerce insanın Türkiye sınırına akın ettiğini vurgulayan Uysal, Suriyelilerin konteyner ve çadır kentlerde yaşamaya çalıştığını anımsattı.

Hasan Hüseyin Uysal, Konyalı hayırseverlerin desteğiyle yardımları savaş mağdurlarına ulaştırmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün uğurlayacağımız tırlarla ramazan içinde gönderdiğimiz tır sayısı 22’ye ulaşmış olacak. Bu da hemen hemen her güne yaklaşık 1 tır yardımı Suriye’ye gönderdiğimiz anlamına gelir. Yıl sonuna kadar bu sayıyı 100’e çıkarmaya gayret edeceğiz. Gönderdiğimiz gıda ve kıyafetlerle kardeşlerimizi inşallah az da olsa rahatlatmış olacağız. Ümit ediyoruz ki savaş ve katil rejimin katliamları tez zamanda biter.”

Konuşmanın ardından yardım tırları dualarla Suriye’ye uğurlandı.> Yeni Meram >Konya > Konya’dan Suriye’ye insani yardım
HABER YORUMLARI