Torku Jelifest

Konya’dan Suriye’ye 2 tır yardım

  • Giriş Tarihi: 7.03.2016 11:20
  • Güncelleme Tarihi: 11:20
Konya’dan Suriye’ye 2 tır yardım

Konya Ekonomi Kulübü’nün katkılarıyla toplanan 2 tır insani yardım malzemesi, Konya İHH aracılığıyla Suriye’ye gönderildi.

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, bir fabrikada gerçekleştirilen uğurlama töreninde, emperyalist güçlerin Suriye’deki mazlumları yerlerinden ettiğini söyledi.
Bölgedeki Türk, Kürt ve Arapların mağdur olduğunu belirten Uysal, “Biz, bir binanın tuğlaları gibiyiz. Suriye’deki olayların başından itibaren İHH olarak hiçbir etnik kökene, mezhebe bakmadan mazlumların yardımlarına koşuyoruz” dedi.
İHH’nın bugüne kadar Suriyeliler için gönderdiği yardım tırı sayısının 7 bine yaklaştığını ifade eden Uysal, “Bugün buradan 2 yardım tırını daha Suriye’ye uğurluyoruz. Destek olan başta Ekonomi Kulübü olmak üzere tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Konya Ekonomi Kulübü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ‘’ Suriye’deki vahşete her gün yeni bir dram daha ekleniyor. ;Artık bu vahşete dur demenin zamanı geldi. Bu nedenle Konya Ekonomi Kulübü olarak bu işi en kapsamlı yapan kurumun Konya İHH olduğunu tespit ettik. Kulüp üyelerimizin katkılarıyla 2 tır yardım malzemesi toplayarak tırlarımızı doldurduk. Çok şükür bugün 2 tırımızı da Suriye’ye uğurluyoruz.’’ dedi.
Yapılan duanın ardından yardım tırları, Konya İHH aracılığıyla sınırdaki Suriyeli ihtiyaç sahiplerine gönderildi.> Yeni Meram >Konya > Konya’dan Suriye’ye 2 tır yardım
HABER YORUMLARI