Torku Jelifest

Konya’daki Trabzonlular iftarda buluştu

  • Giriş Tarihi: 5.06.2017 9:54
  • Güncelleme Tarihi: 9:54
Konya’daki Trabzonlular iftarda buluştu

Konya'da yaşayan Trabzonlular, Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Mutlu Akü

Konya’da yaşayan Trabzonlular, Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Konya’da yaşayan Trabzonlular, Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde bir araya gelerek hasret giderdi. Programa, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu görevlisi, esnaf ve öğrenci birçok Trabzonlu, aileleriyle birlikte katıldı.

 

Programda konuşma yapan Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celalettin Çiftçi, Mübarek ramazan ayında tekrar bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, dernek çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Konya’da yaklaşık 3 BİN Trabzonlunun yaşadığının altını çizen Çiftçi, “Konya’da yaşayan Trabzonlu hemşerilerimizi birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak ve dayanışmayı artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl derneğimizi kurduk. Artık bundan böyle sık sık bir araya gelerek birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye gayret göstereceğiz” dedi. Cumartesi günleri dernek merkezinde gerçekleştirdikleri etkinliklere hemşehrilerini davet eden Çiftçi, dernek olarak düzenleyecekleri etkinliklerle Karadeniz ve Konya arasındaki kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışacaklarını sözlerine ekleyerek, katılımlarından dolayı hemşehrilerine teşekkür etti. Çiftçi ayrıca, 2016-2017 Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Atiker Konyaspor’u da tebrik ederek, başarılar diledi.> Yeni Meram >Konya > Konya’daki Trabzonlular iftarda buluştu
HABER YORUMLARI