Torku Jelifest

Konya’daki 100 Araçtan 85’inde yok!

  • Giriş Tarihi: 12.02.2019 10:58
  • Güncelleme Tarihi: 11:00
Konya’daki 100 Araçtan 85’inde yok!

Konya'da trafiğe kayıtlı 100 araçtan 85'inin kasko güvencesi bulunmadığı ortaya çıktı. Ekonomik nedenler ise araç sahiplerini kasko yaptırmaktan alıkoyuyor.

Mutlu Akü

Konya’da trafiğe tescilli 473 bin 846 adet aracın sadece 68 bin 708’i kasko güvencesi altında bulunuyor.

Araç sahiplerinin iyi bir sürücü oldukları gerekçesi ile uzun yıllardır kaza yapmadıklarını düşünmeleri, kasko ücretlerini pahalı bulmaları, trafik sigortasına yüksek bir prim öderken bütçelerine önemli bir ek yük olarak görmeleri kasko sigortası yaptırmaktan alıkoyuyor.

Doğal Afetlerin bu yıl sigortalı araçlara verdiği zarar 78 milyon TL

Zorunlu trafik sigortasının yalnızca karşı tarafın hasarını ödediğini hatırlatan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Tamamlayıcı Trafik Paketleri’nin trafik sigortasının güvence altına aldığı tüm durumlarda müşterilerin kendi araçlarında oluşabilecek hasar riskini de güvence altına aldığının altını çizdi. Gülen, yeni ürünün modüler yapısıyla satın alınabilme kolaylığı sağlarken paket fiyatlarının da maliyet avantajı sağladığına dikkat çekti.

Uğur Gülen, şöyle dedi: “Son dönemde iklim değişikliklerine bağlı olarak gelişen sel, dolu gibi doğa olayları sigortalı araçlarda 2017 yılında yaklaşık 676 milyon TL, bu yıl ise 78 milyon TL hasara neden oldu. Yeni ürünümüzün tek başına satın alınabilen Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi ile 150 TL gibi ekonomik bir primle araçları trafik sigortasının karşılamadığı deprem, dolu, sel, su baskını ve fırtına gibi doğal afetlere karşı güvence altına alıyoruz”.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’daki 100 Araçtan 85’inde yok!
HABER YORUMLARI