Torku Jelifest

Konya’da yaşayanlar dikkat! Sel, su baskını, yıldırım….

  • Giriş Tarihi: 21.08.2019 13:09
  • Güncelleme Tarihi: 13:19
Konya’da yaşayanlar dikkat! Sel, su baskını, yıldırım….

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde aralıklarla görülen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların mevsim şartları gereği yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre, yerel olarak görülen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Konya’nın kuzey ilçeleri( Sarayönü, Kadınhanı, Altınekin,Cihanbeyli, Kulu) ile Aksaray’ın kuzey ve batı ilçelerinde (Sarıyahşi, Eskil, Sultanhanı, Ağaçören, Ortaköy) bugün öğle saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Konya ve Niğde’nin güneyi ile Karaman hariç aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Rüzgar ise Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.> Yeni Meram >Güncel > Konya’da yaşayanlar dikkat! Sel, su baskını, yıldırım….
HABER YORUMLARI