Torku Jelifest

Konya’da ve Karaman’da okullar tatil mi? 30 Aralık’ta okullar tatil mi?

  • Giriş Tarihi: 29.12.2019 21:59
  • Güncelleme Tarihi: 18:22
Konya’da ve Karaman’da okullar tatil mi? 30 Aralık’ta okullar tatil mi?

Konya'da yarın okullar tatil mi? Yurt genelinde etkili olan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Konya'da etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava dalgası hayatı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Konya'da yoğun kar yağışı etkili oluyor. Peki, Konya'da okullar tatil mi? Konya kar tatili için MEB ve Valilik'ten açıklama var mı?

Konya’da 30 Aralık Pazartesi okullar tatil mi? Yurdu saran soğuk hava dalgası etkili olmaya devam ediyor. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Konya’da hava sıcaklığı en düşük 0 en yüksek 2 derece olacak.

Bir hafta boyunca etkisini sürdürecek kar yağışı nedeniyle, Konya’da ikamet eden öğrenciler ile aileleri ‘kar tatili olacak mı’ gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Peki, Konya’da yarın okullar tatil mi? Konya kar tatili için MEB ve Valilik’ten açıklama var mı? İşte detaylar…

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçede eğitime 1 gün süreyle ara verildi

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya’nın Hadim, Taşkent, Bozkır, Güneysınır ve Ahırlı ve Akören ilçeleri ile Akören ilçesinin Avdan ve Belkuyu Mahallesi ve Meram ilçesinin Yeşilteke Mahallesinde tüm okulların 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

Derebucak ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

KARAMAN’DA OKULLAR TATİL OLDU

Alınan bilgiye göre, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların bugün tatil edildiği duyuruldu. Üç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, sosyal medya üzerinden yazılı açıklamada bulunarak, “İlçemiz genelinde devam eden şiddetli kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 30 Aralık 2019 Pazartesi günü 1 günlüğüne eğitime ara verilmiştir” denildi.> Yeni Meram >Eğitim > Konya’da ve Karaman’da okullar tatil mi? 30 Aralık’ta okullar tatil mi?
HABER YORUMLARI