kapat

Konya’da yarın okullar tatil mi? – Konya Valiliği açıkladı!

  • Giriş Tarihi: 10.01.2017 16:19
  • Güncelleme Tarihi: 22:29
Konya’da yarın okullar tatil mi? – Konya Valiliği açıkladı!

Konya'da yarın okullar tatil mi? - Konya Valiliği açıkladı!: Konya'da yeniden etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime çarşamba günü ara verildi.

Konya’da yarın okullar tatil mi? – Konya Valiliği açıkladı!:  Konya’da yeniden etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime çarşamba günü ara verildi.

Konya Valisi Yakup Canbolat’ın twitter hesabından duyurduğu kar tatili

Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 09.01.2017 (Pazartesi) tarihinde Hamileler ve Engelliler, (Harp Malulü ve gazilerden % 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

Konuyla ilgili Konya Valiliği’nin sitesi üzerinden yapılan açıklama şöyle;

Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde 11 Ocak 2017 Çarşamba günü(Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 11.01.2017 (Çarşamba) tarihinde Hamileler ve Engelliler, (Harp Malulü ve gazilerden % 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
 
Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarındadır.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Haber Güncelleme Saati : 22:24> Yeni Meram >Konya > Konya’da yarın okullar tatil mi? – Konya Valiliği açıkladı!
HABER YORUMLARI