Torku Jelifest

Konya’da üniversite öğrencilerinden kampanya

  • Giriş Tarihi: 16.01.2016 15:48
  • Güncelleme Tarihi: 17:05
Konya’da üniversite öğrencilerinden kampanya

Beyşehir ilçesinde bir grup üniversite öğrencisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilkokul öğrencileri için kampanya başlattı.

Mutlu Akü

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’ndeki bir grup öğrenci, “gelecek için bir adım” projesi kapsamında bir ilkokula eğitim konusunda destekte bulunmak için seferber oldu.

Ali Akkanat Turizm Fakültesi Araştırma Görevlisi Simge Tokay, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projesinde görev almayı kabul eden gönüllü 8 öğrencinin ilkokul öğrencilerinin eğitimine destek olmak amacıyla çalışma başlattığını söyledi.

Geleceğe bir adım projesiyle ilkokul öğrencilerinin eğitimi, uygun ortamın sağlanması ve öğrenimleri için gerekli kırtasiye malzemesi eksikliklerinin tamamlanması adına üniversite öğrencilerinin kampanya başlattığını belirten Tokay, şunları kaydetti:

“Bu projede, öğrencilere kitap yardımıyla okuma alışkanlığı kazandırmak, kışlık kıyafet yardımıyla hava koşullarının eğitime olan engelini ortadan kaldırmak hedeflenmiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü Yazyurdu Mahallesi’nde bulunan ilkokula kitaplık ve kitap desteği, masa ve sıra örtüleri, kışlık kıyafetler, kırtasiye malzemeleri desteğinde bulunmak için katkıda bulunmak isteyen tüm ilçe halkımızın bizimle irtibata geçmesini bekliyoruz.”> Yeni Meram >Konya > Konya’da üniversite öğrencilerinden kampanya
HABER YORUMLARI