Torku Jelifest

Konya’da TOKİ evlerine yoğun talep

  • Giriş Tarihi: 12.03.2019 14:49
  • Güncelleme Tarihi: 14:56
Konya’da TOKİ evlerine yoğun talep

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TOKİ ile protokolü imzalanan 3+1 ve 2+1 sosyal konutlar için ön kayıtların yoğun bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

Mutlu Akü

Başkan Altay sosyal konutlar için başvurularda ikinci gün olduğunu ifade ederken şu ana kadar 20 bin 465 kişinin başvuru yaptığını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyhekim Hastanesi civarı Ardıçlı Mahallesinde yapılacak sosyal konutlar ile dar gelirli vatandaşların konut edinmesini kolaylaştırdıklarını belirterek, “Toplu Konut İdaresi tarafından belirlenen tarihler çerçevesinde 11-22 Mart tarihleri arasında vatandaşlarımızın başvuruları alınmaya başlandı. Emekli vatandaşlarımız 25 Mart-5 Nisan, en az yüzde 40 engelli olan vatandaşlarımız 8-12 Nisan, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri 15-19 Nisan tarihlerinde başvuru yapabilecekler. Konya Organize Sanayi Bölgesinde çalışanları için ise 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ayrıca talep toplama ve değerlendirme organizasyonu yapılacak. Hayırlı olsun” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’da TOKİ evlerine yoğun talep
HABER YORUMLARI