Torku Jelifest

Konya’da Teröre Tepki Yağdı

  • Giriş Tarihi: 8.09.2015 0:23
  • Güncelleme Tarihi: 0:29
Konya’da Teröre Tepki Yağdı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı Konya'da protesto edildi.

Mutlu Akü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinden gelen acı haber, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Teröristler, yine haince saldırdı. Saldırıda, 16 askerin şehit olduğu, 6 askerin de yaralandığı açıklandı. Acı haberin ardından bütün ülkede olduğu gibi Konya’da da teröre tepki yağdı.

 KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırıda 16 askerin şehit olduğu, 6 askerin de yaralandığı açıklandı. Dağlıca’daki saldırıda şehit olan askerlerden üçünün Konyalı olduğu öğrenildi.  Konyalı şehit askerlerin isimleri ve memleketleri şöyle:

-Piyade Er Resul Coşkun / 1992 / Konya Kadınhanı

-Topçu Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu / 1987 / Konya-Ereğli

-Piyade Er Muharrem Öksüz / 1995 / Konya-Karatay

Hain saldırı üzerine bütün Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da terör örgütü PKK lanetlendi. Yüzlerce araçlık konvoy oluşturuldu. Ellerindeki Türk bayraklarıyla “Kahrolsun PKK” ve “Şehitler ölmez” şeklinde sloganları atan gruba çevredeki vatandaşlar da destek verdi. Bazı vatandaşlar, HDP İl Teşkilatına yürümek isteyince HDP İl Başkanlığına giden yollar polis ekipleri tarafından kapatıldı. Emniyet güçleri, HDP İl Başkanlığı önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Grubu dağıtmak isteyen polis, zaman zaman biber gazı kullandı.

konyada-terore-tepki-yagdi-2

konyada-terore-tepki-yagdi-6

konyada-terore-tepki-yagdi-5

konyada-terore-tepki-yagdi-4

konyada-terore-tepki-yagdi-3> Yeni Meram >Konya > Konya’da Teröre Tepki Yağdı
HABER YORUMLARI