Torku Jelifest

Konya’da tabancayla 3 kişiyi öldüren zanlı tutuklandı! Halüsinasyon görmüş!

  • Giriş Tarihi: 8.04.2020 11:52
  • Güncelleme Tarihi: 16:39
Konya’da tabancayla 3 kişiyi öldüren zanlı tutuklandı! Halüsinasyon görmüş!

Konya'da kamyon servisinde beraber çalıştığı kişiyle başka bir iş yerinin iki sahibini silahla öldüren şüpheli adliyeye çıkarıldı. Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki bir kamyon bakım servisinde beraber çalıştığı Halil İbrahim Uzun (33) ile Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi’ndeki bir iş yerinin sahipleri olan Yaşar Baki Uzun (37) ve Mehmet Ali Şeflek’i (30) tabancayla öldürdükten sonra polise teslim olan Yusuf Ö’nün (33) emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen Yusuf Ö’nün, emniyetteki ifadesinde, cinayetten bir gün önce öldürdüğü kişilerle ailevi nedenlerden dolayı kavga ettiğini ve olayın ardından ailesiyle hastaneye gittiğini anlattığı kaydedildi.

Doktorlara bir süredir halüsinasyonlar gördüğünü söyleyen şüphelinin, psikolojik sorunları olduğunun saptandığı ve antidepresan ilaçlar kullanmaya başladığı öğrenildi.

3 arkadaşını öldüren zanlı tutuklandı

Konya’da üç arkadaşını öldürdükten sonra polise teslim olan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, dün sabah saatlerinde iki farklı işyerinde meydana geldi. Kamyon şoförü olduğu öğrenilen evli iki çocuk babası 33 yaşındaki Yusuf Ö., arkadaşları Yaşar Baki Uzun (37), Halil İbrahim Uzun ve Mehmet Ali Şeflek’i (30) silahla kafalarından vurarak öldürdü. Suç aleti tabanca ile Cumhuriyet Polis Merkezine giderek teslim olan zanlı ilk ifadesinde cinayetleri namus meselesi yüzünden işlediğini söyledi. Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde sorguya alınan zanlı, arkadaşlarının eşiyle ilişki yaşadığı yönünde halüsinasyonlar gördüğü için cinayetleri işlediğini anlattı. Buradaki işlemlerinin ardından “kasten öldürme” suçundan tutuklama talebi ile Konya 2.Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Yusuf Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.> Yeni Meram >Güncel > Konya’da tabancayla 3 kişiyi öldüren zanlı tutuklandı! Halüsinasyon görmüş!
HABER YORUMLARI