Torku Jelifest

Konya’da sıcaklıklar düşüyor! Yağış geliyor

  • Giriş Tarihi: 2.05.2019 8:41
  • Güncelleme Tarihi: 8:43
Konya’da sıcaklıklar düşüyor! Yağış geliyor

Meteoroloji Konya Müdürlüğü yayımladığı hava tahmin raporuna göre Konya ve çevresinde sağanak yağışların görüleceğini açıkladı. Yapılan açıklamada sıcaklıkların da hissedilir derecede düşeceğine dikkat çekildi.

Meteorolojden yapılan açıklamaya göre Konya’da havanın parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının hissedilir derecede (5 ila 9 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette ve yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!

Yağışların; Bugün Konya, Karaman, Aksaray, Niğde genelinde aralıklarla yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte meydana gelebilecek kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı riski gibi olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hazırlayacağı anlık uyarıların takip edilerek dikkate alınması vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önemli.

Rüzgarın, bugün güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, hissedilir derecede (5 ila 9 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Yetkililer vatandaşları Ani Sel ve Su Baskını, Yıldırım , Ulaşımda Aksamalar,  Çatı Uçması , Ağaç veya Direklerin Devrilmesi konusunda uyardı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da sıcaklıklar düşüyor! Yağış geliyor
HABER YORUMLARI