kapat
Ruşeym Torku

Konya’da sıcaklıklar düşecek – Konya’ya kar ne zaman yağacak?

  • Giriş Tarihi: 3.12.2017 14:08
  • Güncelleme Tarihi: 14:13
Konya’da sıcaklıklar düşecek – Konya’ya kar ne zaman yağacak?

Konya'da artan sıcaklıkların yerini soğuk havalar alacak. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Konya'da sıcaklıklar 13-14 derece birden düşecek, salı günü ise Konya'ya karla karışık yağmur yağacak. İşte Konya'da yeni hafta için beklenilen hafta tahminleri...

Konya’da artan sıcaklıkların yerini soğuk havalar alacak. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Konya’da sıcaklıklar 13-14 derece birden düşecek, salı günü ise Konya’ya karla karışık yağmur yağacak. İşte Konya’da yeni hafta için beklenilen hafta tahminleri…

KONYA’DA SICAKLIK 14 DERECE DÜŞECEK

Türkiye, haftanın ilk gününden sonra balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine girecek. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıkları 16 dereceye kadar azalacak. Konya’da bu düşüş 14 dereceyi bulacak.

Sıcaklık değerlerinin 5 Aralık Salı günü mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte yurdun büyük bir bölümünde kar yağışları görülecek.

KONYA’YA SALI GÜNÜ KAR GELİYOR!

Tahminlere göre Konya’da Salı günü karla karışık yağmur, Çarşamba günü ise kar bekleniyor. Yenimeram Gazetesinin edindiği bilgiye göre, özellikle gece termometreler eksi 4’ü görecek. Soğuk hava dalgası ve yağışlarla birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Soğuk ve yağışlı sistemin 8 Aralık Cuma günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor. İşte Konya’da önümüzdeki beş gün için beklenen değerler:

4 Aralık Pazartesi Konya Hava Durumu Çoğunlukla Bulutlu Gündüz: 18°C  Gece: 4°C

5 Aralık Salı Konya Hava Durumu Karla karışık yağmurlu Gündüz: 9°C  Gece: -1°C

6 Aralık Çarşamba Konya Hava Durumu Yoğun Kar Fırtınası Gündüz: 1°C  Gece: -6°C

7 Aralık Perşembe Konya Hava Durumu Konya Hava durumu 15 günlükÇoğunlukla Bulutlu Gündüz: 1°C  Gece: -7°C

8 Aralık Cuma Konya Hava Durumu Güneşli Gündüz: 2°C  Gece: -6°C> Yeni Meram >Konya > Konya’da sıcaklıklar düşecek – Konya’ya kar ne zaman yağacak?
HABER YORUMLARI