Torku Jelifest

Konya’da sıcaklıklar artıyor! 23 Nisan Konya hava durumu

  • Giriş Tarihi: 23.04.2019 11:04
  • Güncelleme Tarihi: 11:08
Konya’da sıcaklıklar artıyor! 23 Nisan Konya hava durumu

Geçtiğimiz hafta ve hafta sonu Konya'yı etkisi altına alan soğuklar ve kar yağışları artık yerini sıcak havalara bırakıyor.

Mutlu Akü

Konya ve çevresi geçtiğimiz hafta soğuk havanın etkisi altına girmiş hafta sonu yağan kar ise herkesi şaşırtmıştı. Meteorolojiden alınan bilgiye göre Konya bu hafta sıcak havanın etkisi altına giriyor.

Konya ve çevresinde hava bugün parçalı ve az bulutlu olacak.

Hava sıcaklıklarının ise 1 ila 3 derece artması tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

4 il için kar yağışı uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan’da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği belirtilen bölgedeki yağışlar Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bölgede rüzgar, kuzey ve kuzeybatıdan hafif zaman zaman orta kuvvette esecek.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, Erzincan’da 4, Iğdır’da 1, Ağrı’da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ardahan ve Erzurum’da 1 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek hava sıcaklığı ise Iğdır 15, Erzincan’da 13, Ağrı’da 8, Kars ve Erzurum’da 7, Ardahan’da 6 derece olacak.

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları da Sarıkamış’ta 81, Konaklı’da 91, Palandöken’de 142 ve Ergan’da 180 santimetre kaydedildi.

Bölgede kar erimeleriyle oluşabilecek sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin dikkatli ve tedbirli davranması istendi.> Yeni Meram >Konya > Konya’da sıcaklıklar artıyor! 23 Nisan Konya hava durumu
HABER YORUMLARI