Torku Jelifest

Konya’da seçimin yenileneceği mahallenin muhtarından açıklama

  • Giriş Tarihi: 15.05.2019 14:12
  • Güncelleme Tarihi: 14:47
Konya’da seçimin yenileneceği mahallenin muhtarından açıklama

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde muhtarlık seçiminin yenilenme kararı sonrasında yeniden aday olan Muhittin Cırık, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cırık hakkında çıkan 2 yıl hapis cezası söylentilerinin doğru olmadığını belirterek, 2 Haziran'da yeniden aday olacağını ve eksik olan belgelerini de tamamladığını kaydetti.

Mutlu Akü

Konya’da Ulubatlı Hasan Mahallesi Muhtarı Muhittin Cırık, 2 Haziran’da yenilenecek olan muhtarlık seçimlerine tekrar aday olacak. Seçimlerin yenilenmesi kararından sonra hakkında çıkan asılsız iddiaları yalanlayan  Muhtar adayı Muhittin Cırık, 2 Haziran sonrasında vazifesinin başında olmak istediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde hakkında 2 yıllık hapis cezası bulunduğu için muhtarlığı iptal edildiğine yönelik çıkan haberlere karşı açıklamalarda bulunan  Cırık, “Bu çıkan haberlerle ilgimiz yoktur. Halkımızın desteğini bekliyoruz. Hakkımda 2 yıl hapis yattığıma dair bir haber yayınlanmış. Öyle bir durum yoktur. Yanlış haberdir. Buna nazaran halka bir açıklama yapmak istedik. Öyle bir şey olsa zaten mazbatamızı alamazdık. 40 gündür görevimizin başındayız. 2 Haziran için de belgelerimiz hazır. Seçime tekrar giriyoruz. Seçimin yenilenme sebebi belge eksikliğindendir. Durum budur. Bu yanlış habere de bir açıklık getirdiğimizi düşünüyoruz. Karşılıklı saygı ve sevgi istiyoruz. Halkın vicdanına ve takdirine bırakıyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Melike GEZGİNCİ> Yeni Meram >Konya > Konya’da seçimin yenileneceği mahallenin muhtarından açıklama
HABER YORUMLARI