Torku Jelifest

Konya’da şampiyonluk coşkusu

  • Giriş Tarihi: 26.05.2015 3:54
  • Güncelleme Tarihi: 4:17
Konya’da şampiyonluk coşkusu

Konya'da sarı-kırmızılı taraftarlar, ligin bitimine bir hafta kala Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutladı.

Konya’da, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin İstanbul Başakşehir ile 2-2 berabere kalması sonucu şampiyonluğunu ilan eden sarı-kırmızı ekibin taraftarları sokağa akın ederek, şampiyonluğu kutladı.
Fenerbahçe’nin İstanbul Başakşehir ile 2-2 berabere kalmasının ardından Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan etmesiyle birlikte sarı-kırmızılı taraftarlar sokağa akın etti.

 

Özellikle Zafer Meydanı’nda toplanan yüzerce taraftar, ellerinde takımlarının bayraklarıyla 4. yıldızın sevinci yaşadı. Meşaleler yakıp sloganlar atan Galatasaraylı taraftarlar, ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye de göndermelerde bulundu.

konyada-sampiyonluk-coskusu-2

Meşaleler yakan ve şampiyonluk tezhüratlarda bulunan Galatasaraylı taraftarlar daha sonra araçlarıyla konvoylar oluşturdu, sevinçlerini korna çalarak gösterdi. Sarı-kırmızılı taraftarlar gecenin ilerleyen saatlerine kadar şampiyonluk sevinci yaşadı.

konyada-sampiyonluk-coskusu-3

konyada-sampiyonluk-coskusu-5

 

Öte yandan Selçuklu ilçesi Bosna Hersek mahallesinde de Galatasaray‘ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından çoğunluğu üniversite öğrencisi olan taraftarlar sokaklara çıktı.

Mahallenin en işlek caddesini trafiğe kapatan grup, şampiyonluk kutlaması yaptı. Sarı kırmızı kaşkol ve formalarla şampiyonluk sevincini yaşayan grup, “Şampiyon Cimbom Bom”, “En büyük Cimbom” sloganları attı.

konyada-sampiyonluk-coskusu-4

konyada-sampiyonluk-coskusu-8

Sayıları gittikçe artan grup, trafiğin işleyişine engel olunca polis müdahale etti. Bu sırada bir taraftarla polis arasında kısa süreli tartışmanın ardından, polis grubu biber gazıyla dağıtmak istedi.

Olayın büyümesini önlemek isteyen bir polis memuru kalabalığı sakinleştirmek için “üçlü” çektirerek, sarı kırmızılı taraftarların şampiyonluk sevincine ortak oldu. Polis memurunun bu hareketi dakikalarca alkışlandı, sonrasında kalabalık dağıldı.

konyada-sampiyonluk-coskusu-6

konyada-sampiyonluk-coskusu-7

Galatasaray Şampiyon Oldu Caps’ler Patladı!

Konya Galatasaray’ın şampiyonluk kutlama anları

Galatasaray Şampiyon Oldu Caps’ler Patladı!

AA – İHA

 > Yeni Meram >Konya > Konya’da şampiyonluk coşkusu
HABER YORUMLARI