Torku Jelifest

Konya’da protesto yürüyüşü

  • Giriş Tarihi: 11.07.2016 0:00
  • Güncelleme Tarihi: 0:03
Konya’da protesto yürüyüşü

Konya'da Suriyeliler ile çıkan kavgada yaşamını yitiren Mehmet Bayrakdar'ın cenaze töreninin ardından sosyal medya üzerinden toplanan 500 kişi protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Mutlu Akü

Konya’nın Beyşehir ilçesinde köpeğe tekme atıldığı için çıktığı iddia edilen kavgada yaşamını yitiren Mehmet Bayrakdar’ın cenazesi toprağa verildi.

Beyşehir’de dün akşam saatlerinde çıkan kavgada yaşamını yitiren Bayrakdar’ın cenazesi, ilçe merkezindeki Çarşı Camisine getirildi.

Bayrakdar’ın cenazesi kılınan namazın ardından Eğirler Mahalle Mezarlığına defnedildi.

Cenaze töreninin ardından yaklaşık 500 kişilik grup, sosyal medya aracılığıyla ilçe merkezinde toplandı.

konyada-protesto-yuruyusu-2

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan gruptakiler, Antalya Caddesi’nin ardından, olayın yaşandığı Prof. Dr. Yılmaz Muslu Caddesi ve Atatürk Caddesi istikametinden Anıt alanına kadar yürüdü.

Yürüyüş güzergahında güvenlik önlemi alan polis ekipleri, grubu TOMA ile takip etti.

Gruptakiler, Anıt Alanı’nda olayda yaşamını yitiren Bayrakdar için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu.

Prof. Dr. Yılmaz Muslu Caddesi’nde dün akşam köpeğe tekme atıldığı için çıktığı iddia edilen bıçaklı kavgada Mehmet Bayrakdar ile Suriye uyruklu İbrahim, Abdullah Muhammed, Kasım ve Ahmet Şadi yaralanmıştı. Beyşehir Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Bayrakdar ile Suriye uyruklu İbrahim, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Olayı duyarak Beyşehir Devlet Hastanesi önüne gelen ve tedavi gören Suriyelilere saldırmak isteyenler ile polis arasında arbede çıkmıştı.

konyada-protesto-yuruyusu-3> Yeni Meram >Konya > Konya’da protesto yürüyüşü
HABER YORUMLARI