kapat
Ruşeym Torku

Konya’da Planlanma Takip Edilecek

  • Giriş Tarihi: 26.02.2014 17:10
  • Güncelleme Tarihi: 23:25
Konya’da Planlanma Takip Edilecek

ŞEHİR Plancıları Odası Konya Şubesi Başkanı Münir Günay, yeni dönem çalışmalarında faaliyet alanında ve özellikle..

ŞEHİR Plancıları Odası Konya Şubesi Başkanı Münir Günay, yeni dönem çalışmalarında faaliyet alanında ve özellikle merkezlerinin bulunduğu Konya’da, planlamayla ilişkili her türlü konuyu yakından takip edeceklerini, kamu yararına politikaların hayata geçirilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştireceklerini belirtti.

Günay, Dedeman Otel’de düzenlenen yönetim kurulu tanıtım toplantısında, şehir plancıları olarak kamu yararına olan her konuda, karar almaya yönlendirme konusunda etkin çalışacaklarını ifade etti.

Türkiye genelinde 10 şubelerinin bulunduğunu, Konya şubesinin faaliyet alanında Karaman, Afyon ve Aksaray’ın da yer aldığını belirten Günay, şunları kaydetti:

“Şubemiz, yeni dönem çalışmalarında faaliyet alanında ve özellikle merkezimizin bulunduğu kentimizde planlamayla ilişkili her türlü konuyu yakından takip edecek, kamu yararına politikaların hayata geçirilmesi konusunda çalışmalar gerçekleştirecek. Sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir çevreler oluşturulması, doğal, tarihi, kültürel çevrenin korunması adına yerel ölçekte bu konularla ilgili çözüm önerileri geliştirilmesi konularında faaliyet göstereceğiz. Kentsel yerleşmelerin yeniden yapılanma ya da yeniden imar süreci olarak adlandırılan mekansal ve işlevsel değişim-dönüşüm sürecinde en etkin rol üstlenecek şehir plancılığı mesleğinin bir kuruluşu olan odamıza, meslektaşlarımızla ortak akıl üretilmesi, gelecek döneme yön verilmesi konusunda büyük görevler düşmektedir.”

Toplantıya, İkinci Başkan Ömer Özuysal, Şube Sekreteri Mustafa Kaynak, Şube Saymanı Hilal Avcı Acar, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Uçar, Ali Yayla ve Veli Sinan Yılmaz katıldı. Serap ŞENOL


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Konya’da Planlanma Takip Edilecek
HABER YORUMLARI