Torku Jelifest

Konya’da parktaki kavgada ölen Özgür Duran’ın babası: Hukuk mücadelemizi vereceğiz

  • Giriş Tarihi: 11.02.2020 10:26
  • Güncelleme Tarihi: 10:26
Konya’da parktaki kavgada ölen Özgür Duran’ın babası: Hukuk mücadelemizi vereceğiz

Olayın ardından adliye işlemleri için Konya'ya gelen, Özgür Duran'ın babası Cengiz Duran da konuştu. 19 sabıkası bulunan oğlunun 'terörist' ilan edildiğini ileri süren Duran, 'Hukuk mücadelemizi vereceğiz' dedi.

Mutlu Akü

‘ÖĞRENCİNİN ELİNDE BIÇAK DEĞİL KALEM OLMASI LAZIM’

Baba Duran, “Kadir 20, benim oğlum 32 yaşındaydı. Kadir tıp öğrencisi olacakmış, hayalleri varmış. Benim oğlumun hayattan beklentisi yoktu. Sadece kardeşi Niyazi Remzi Duran’ı futbolcu yapmak istiyordu. Sosyal medyada Kadir ‘kahraman’ ilan edildi. Ellerinden gelse oğlumu mezardan çıkarıp cezaevine koyacaklar. Bunlar hiç evlat acısı çekmemişler. Vicdan, merhamet kalmamış. Bu olay komple tesadüf. Kadir, olay yerine elinde bıçakla gelmiş. Tek darbe neden kalbine? Bacağına, karnına, koluna değil de neden kalbine? Tıp öğrencisinin elinde kalem olması lazım, bıçak mı olması lazım? Benim oğlum her yerde ‘terörist’ ilan edildi. Oğlumun 19 suç kaydı varmış. Buna devlet karar verir, millet veremez ki” diye konuştu.

‘HUKUK MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR VERECEĞİZ’

Kadir Şeker’in olay yerine elinde bıçakla geldiğini ileri süren Cengiz Duran, “Oğlum eşi ile tartışıyormuş. Çocuk yanlarına gelmiş, ‘Kadına neden eziyet ediyorsun’ demiş. Kadın da ‘O benim eşim, tartışıyoruz’ demiş. O an da bıçağı çıkarmış. Oğlum da alkollüymüş, ‘Buradan git. O benim hanımım oluyor’ demiş. Çocukla ufak bir boğuşma oluyor. Boğuşma anında kalbine bıçak geliyor. Hukuk mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Bu davanın takipçisiyiz” dedi.

 > Yeni Meram >Güncel > Konya’da parktaki kavgada ölen Özgür Duran’ın babası: Hukuk mücadelemizi vereceğiz
HABER YORUMLARI