Torku Jelifest

Konya’da oto tamircisinin kalorifer soba icadı

  • Giriş Tarihi: 21.01.2016 16:28
  • Güncelleme Tarihi: 16:44
Konya’da oto tamircisinin kalorifer soba icadı

Beyşehir sanayi sitesinde oto tamirhanesi sahibi Yunus Çimen’in kendi icat ettiği ısıtma sistemi ile iş yerinin her yerini az bir maliyetle ısıtıyor.

Mutlu Akü

Yaptığı icatla sanayi sobası ile kalorifer tesisatı kuran oto tamircisi Yunus Çimen, sobaya monte ettiği sistemle işyerinin her tarafını eşit biçimde ısıtıyor.

İş yerinde sıcaklığı istediği gibi ayarlayabilen Çimen, “Daha önce iş yerimde ısınmak amacıyla elektrikli ısıtıcılar kullanıyorduk, bu hem maliyetli, hem de ısınmamızda yetersiz kalıyordu. Biz iş yerimizi daha az maliyetle nasıl daha çok ısıtırız dedik ve aklımıza böyle bir fikir geldi. Yaklaşık bir haftalık çalışmanın ardından yapmış olduğumuz bu icat, istediğimiz sıcaklığı elde etmemizi sağladı. Artık iki ton kömür ile kışı geçirebiliyoruz. Hem iş yerimizin her yerini aynı derecede ısınıyor, hem de maliyeti en aza indirmiş oluyoruz” dedi.

konyada-oto-tamircisinin-kalorifer-soba-icadi-2

İki aydan beri bu sistemi kullandığını söyleyen Çimen, “Ayrıca termik anahtarla odaların derecelerini ayrı ayrı ayarlayıp, 35 ile 85 dereceye kadar çıkarabiliyoruz. Kesinlikle patlama gibi bir tehlikesi yok, zaten bunun önlemini istinat deposuyla aldık. Ayrıca sobamızın üzerinde yemeklerimizi, kestanelerimizi ve yöremizin lezzetti olan tarhanayı da kızartıyoruz” diye konuştu.

konyada-oto-tamircisinin-kalorifer-soba-icadi-3> Yeni Meram >Konya > Konya’da oto tamircisinin kalorifer soba icadı
HABER YORUMLARI