Torku Jelifest

Konya’da öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin katili kim?

  • Giriş Tarihi: 17.04.2019 14:37
  • Güncelleme Tarihi: 14:49
Konya’da öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin katili kim?

Konya'nın Karatay ilçesinde kızlarının önünde canice öldürülen Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'in katili aranırken bomba gelişmeler ortaya çıktı. Vahşi cinayette ipuçları kimi işaret ediyor...

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ve Tatlı Sert programında 3 Eylül 2018 tarihinde kızlarının önünde canice öldürülen Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’in katili aranıyor. Ailenin canlı yayındaki iddiaları ise kan dondurdu. İddialara göre Metin Büyükşen ile oğlu Uğur Büyükşen arasında mehir kavgası vardı ve bu yüzden baba-oğul arasında tartışma olmuştu. Canlı yayına katılan oğlu Uğur çelişkili ifadeler ile dikkatleri üzerine çekti. Evde bulunan 120 bin Tl ise cinayetten sonra ortadan kayboldu. Peki Uğur Büyükşen’in cinayet ile ilgilisi var mı? İşte vahşi cinayette kan donduran iddialar.

Programın 17 Nisan Çarşamba günü yayınlanan bölümünde cinayete kurban giden Necla Büyükşen’in kız kardeşi Kamuran Büyükşen, olaydan sonra jandarma evde arama yaparken onlara ne aradıklarını sorduğunu, evin gelini Betül Büyükşen’in annesinin ise “Evde altın ve para varmış, onu arıyorlar” dediğini, o ana kadar hiçbirinin evde para olduğundan haberdar olmadığını söyledi. Bu konuşmanın ardından gelin Betül Büyükşen yine iddiaları reddederek, ‘Haberim yok’ dedi.

Anlı’nın dikkat çektiği bir başka konu ise, cinayetten sonra ifadeye çağrılan çiftin oğlu Uğur Büyükşen’in üzerinden çıkan yüklü miktardaki para oldu. Büyükşen bu parayı, ‘eşinin bileziğini bozdurduğu’ şeklinde açıkladı

Program sırasında, vahşi bir cinayete kurban giden Metin Büyükşen’in öldürülmeden önce yaptığı telefon görüşmelerine yer verildi. Büyükşen’in yaptığı görüşmelerde gelininin ve gelinin annesinin oğullarını kendilerine karşı doldurmasından dert yandığı ortaya çıktı. Baba Büyükşen telefon konuşmalarının birinde oğlu için, “Bizimki kurma saat, kim kurarsa ona çalıyor” ifadesini kullanıyor. Metin Büyükşen, öldürülmeden 4 gün önce istanbul’da yaşayan doktor oğlu Osman Büyükşen’le yaptığı konuşmada da Uğur’un kendisini kooperatife yazdırmamakla suçladığını anlatarak, “Ben sana nasıl ev alayım, 2 bin lira emekli maaşıyla nasıl ödeyeyim, sen de biraz para biriktirseydin, ben de yardım etseydim” dediğini anlatarak dert yanıyor.

İpuçları kimi işaret ediyor?

Öldürülen çiftin canlı yayına katılan komşusu cinayet günü kendisinin de gelinin ailesinin evinde olduğunu anlatırken, Büşra’nın koşarak geldiğini ve maskeli iki kişinin eve gelerek babasını vurduğunu anlatarak, “Boğuşma esnasında birinin maskesini çıkardım” dediğini söyledi.

“Jandarma Büşra’nın verdiği ifade doğru değil diyor “diyen Müge Anlı, çiftin kızları Büşra’nın ilk ifadesinde adını geçirdiği Fatih’in o gün evden ayrılıp ayrılmadığını sordu. Gelin Betül, kardeşinin evden ayrılıp ayrılmadığını bilmediğini söylerken Uğur Büyükşen, kayınbiraderinin olay saatlerinde evden bir süre ayrıldığını doğruladı. Bu esnada gelinin erkek kardeşi Fatih’le birlikte, halalarının oğlu Mehmet Ali Dayanır’ın da o gün evde olduğu ortaya çıktı. Mehmet Ali Dayanır’ın olay saatinde evden ayrılıp ayrılmadığı ile ilgili de şaibe devam ediyor…

İlk günden beri şüphelerin odağında olan gelin Betül Büyükşen’in olay gecesi 380 whatsapp mesajını birden sildiği ortaya çıkarken, gelin Büyükşen bu durumu da kabul etmedi. Telefonunda mesaj tutmadığını, sürekli olarak mesajlarını sildiğini söyleyen gelin 380 mesajın nasıl birikmiş olabileceği konusunda bir açıklama yapamadı.

Öldürülen çiftin dünürü neden evde ‘böcek’ aradı?

Metin Büyükşen’in stüdyoda bulunan kardeşi Yusuf Büyükşen’in iddiası ise gelinin babası Muammer Beyi çok sinirlendirdi. Yusuf Büyükşen, öldürülen çiftin dünürü Muammer Beyin, olaydan sonra evde dinleme cihazı aradığını söyledi. Deneyimli gazeteci Müge Anlı, “Metin Büyükşen’in kardeşi Muzaffer Büyükşen jandarma ile anlaşmış, eve dinleme cihazı yerleştirilmiş olabileceğini söyleyerek, kimlerin panikleyeceğini tespit etmeye çalışmışlar. Olay budur. Siz o gün evde dinleme cihazı aradınız mı?” diye sordu. Dünür Muammer bey stüdyodakilerin tamamını yalanlayarak evde ‘böcek’ aramadığını, sadece saatin arkasına baktığını iddia etti.

Bütün bu konuşmaların ardından çiftin oğlu Uğur Büyükşen’e dönen Müge Anlı, “Bu cinayetle ilgili söylemen gereken her şeyi söyledin mi gerçekten? Senin karının o gece sildiği 380 mesajdan haberin var mıydı? O mesajlarda ne yazıyordu merak etmiyor musun, ben merak ediyorum şahsen. Vicdanen rahat mısın? O gelin, ona sormuyorum ama öldürülen senin annenle baban, vicdanın rahat mı, sadece bunu soruyorum” dedi.

Bütün bu bilgiler ışığında cinayetlerin araştırılmasına devam ediliyor.> Yeni Meram >Güncel > Konya’da öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin katili kim?
HABER YORUMLARI