Torku Jelifest

Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler neler?

  • Giriş Tarihi: 16.04.2019 14:19
  • Güncelleme Tarihi: 15:07
Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler neler?

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesindeki evlerinde vahşi bir cinayete kurban giden Necla- Metin Büyükşen çiftninin cinayetinin konuşulduğu programda bugün yaşananlar...

ATV’de hafta içi her gün yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Çiftinin yakınları cinayete kurban giden çiftin oğulları Uğur Büyükşen ve gelinleri Betül Büyükşen ile aralarında mehir anlaşmazlığı bulunan dünürlerden şüpheleniyor. Olayın tek görgü şahidi Uşak’ta üniversite okuyan kızları Büşra Büyükşen, fakat genç kızın anlattıkları olay ile ilgili şüpheleri arttırdı.

Olayın tek görgü şahidi Büşra Büyükşen ifadesine göre 3 Eylül 2018 günü evde sadece anne ve babası ile birlikteydi. Oğulları Uğur Büyükşen ise eşi Betül Büyükşen ile birlikte kayın pederinin evine yemeğe gittikleri için evde değillerdi. 3 Eylül 2018’de akşam saat 21:00-22:00 arası evin kapısı açılarak içeri giren ve kar maskeli bir saldırgan elinde susturuculu olduğu düşünülen pompalı tüfek ile önce baba Metin Büyükşen’e daha sonra Necla Büyükşen’e ateş ederek çifti öldürdü.

BÜŞRA BÜYÜKŞEN’İN İFADESİNDE BAHSETTİĞİ İSİM KİM?

Programın 16 Nisan Salı günü yayınlanan bölümünde, Müge Anlı anne ve babasının cinayetine şahit olan Büşra Büyükşen’in psikolojik tedavi gördüğünü ve olay günü ile ilgili babasının öldürülmesi anı dışında verdiği ifadelerin sağlıklı olmadığını söyledi. Anlı Büşra Büyükşen’in jandarmada konuşmalarının kayıtta olmadığı sırada saldırganla ilgili olarak, “Kapıda Yılmaz ağabeyi gördük, şaka yapıyor zannettik” şeklinde ifade verdiğini daha sonra ise bu ifadeyi reddederek saldırganı tanımadığını söylediğini anlattı. Büyükşen’in ifade ettiği ‘Yılmaz ağabeyin’ şüphelerin odağındaki isimlerden gelin Betül Büyükşen’in erkek kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Öldürülen Necla Büyükşehin’in programda konuşan annesi Fazilet Doğru ise cinayet gününe ilişkin çok çarpıcı bilgiler verdi. Fazilet Doğru, olay günü sabahı kızı ve damadının evinde olduğunu, kendileri kahvaltı yaptığı esnada gelin Betül Büyükşen’in “Ben kahvaltıya annemlere gidiyorum” diyerek evden çıktığını anlattı. Fazilet Hanımın anlatımına göre kızı ve damadıyla birlikte başka bir yerde misafirlikte oldukları sırada ikindi ezanı vaktinde gelin Betül’ün kayınvalidesini arayarak eve ne zaman döneceklerini sordu.
Anne anne Fazilet Doğru, mehir kavgasıyla ilgili olarak da damadı Metin Büyükşen’in son olarak öldürüldüğü gün oğluna, “İsterseniz oturduğum evi, istemezseniz arsa ile arabamı vereyim” dediğini ancak teklifinin kabul edilmediğini söyledi.

UĞUR BÜYÜKŞEN’DEN “EVİMİZ İZLENİYORDU” İDDİASI

Katledilen çiftin iddiaların odağındaki oğlu Uğur Büyükşen ise, başka bir iddia ortaya atarak evlerinin bir süredir bazı insanlar tarafından gözetlendiğini söyledi. Evlerini gözetleyenlerin, bir süre önce babasının aracıyla karıştığı kazada kendisine çarpan Afgan uyruklu kişiler olduğunu söyleyen Büyükşen’in iddiaları bununla da sınırlı kalmadı. Babasının İstanbul’da bir cemaate katıldığını söyleyen oğul Büyükşen, bu cemaatin kazaya karışan Afganları tetikçi olarak tutup ailesini öldürtmüş olabileceğini dile getirdi.

Olay yeri fotoğraflarını gördüğünü söyleyen Müge Anlı ise, “Şu insanlara kim tetikçi tutsun, odada oturacak çekyatları yok, yerde incecik şiltede oturuyorlarmış” diyerek isyanını dile getirdi.
Program sırasında, ‘cemaat-tetikçi’ iddiasının da şüphelerin odağındaki isimlerden gelin Betül’ün babası tarafından ortaya atıldığı öğrenildi. Betül’ün babası dünürünün İstanbul’da katıldığını bir cemaatin kendisine verdiği görevi yerine getirmediği için infaz emrinin verildiğini anlattığı ortaya çıktı.

Uğur Büyükşen babasını neden evden kovdu?

Müge Anlı’nın ısrarlı soruları üzerine Uğur Büyükşen babasının arabasıyla karıştığı kaza sonrasında babasıyla kavga ettiğini ve onları evden kovduğunu doğruladı. Babası ve annesi İstanbul’da yaşayan oğullarının yanına gittikten sonra bütçesine uygun kiralık ev bulamadığını, ev almak için yaptığı kredi başvuruna istediği oranda kredi çıkmadığını bunun üzerine babasının karısı için mehir olarak verdiği tarlayı satışa çıkarmasına rağmen alıcı bulamadığını söyleyen Büyükşen, bunun üzerine mehir meselesini gündeme getirdiğini söyledi.
Uğur Büyükşen’in anlatımları üzerine çileden çıkan Müge Anlı da, “Sen bu insanlara bakmıyorsun, onlar seni yanında barındırıyor, kimin evinden kimi kovuyorsun” diyerek tepki gösterdi.

Babası ve annesi İstanbul’dan döndükten sonra mehir meselesi yüzünden yeniden konuştuklarını söyleyen Uğur Büyükşen, babasının “Benim bu yaştan sonra ev yaptırabilecek durumum yok, ya arabamı ya arsayı vereyim” dediğini, kendisinin de bunu kabul etmediğini dile getirdi. Büyükşen, babasının son olarak bunlardan başka birşeyim yok, bir canım var o da Allah’a emanet” dediğini anlattı. Müge Anlı ise “bu tartışmanın ardından Uğur’un ‘O zaman ben de cinnet getirir hepinizi öldürürüm’, Betül’ün de ‘Ben de kendimi öldürürüm’ dediği kahvede konuşuluyor. Orada bu konuşuluyor” dedi. Uğur- Betül Büyükşen çifti ise bu konuşmaları yalanladı.

Vahşi bir cinayete kurban giden çiftin oğulları ve gelinleri ile yaşadığı mehir tartışmasını dinledikçe sinirlerine hakim olamayan Müge Anlı, “Siz asalak gibisiniz o aile için. Bit gibi saça yapışmışsınız bir de saçı beğenmiyorsunuz. Bir de üstüne insanları evlerinden kovuyorsunuz. Bu nasıl bir hadsizlik” diyerek Büyükşen çiftinin oğlu ve gelinini eleştirdi.

Programın son dakikalarında ise Müge Anlı şok bir gelişmeyi izleyenlerle paylaştı. Programdan sonra kendilerini bankacı bir seyircilerinin aradığını söyleyen Anlı, Metin Büyükşen’in ölmeden çok kısa bir süre önce, doğum izninde olduğundan habersiz bu bankacı kadını arayarak, “120 bin TL param var, Şefikcan caddesinden ev bakıyorum” dediğini anlattı. Bankacı kadının da izinli olduğu için “Kıymetli bir müşterim gelecek, ona yardımcı olur musunuz” diyerek banka müdürünü aradığını, Metin Büyükşen’in randevulaştığı halde o gün eşinin rahatsızlığı sebebiyle bankaya gidemediğini dile getirdi. “Araştırdım, gerçekten bu adam Şefikcan caddesinde ev bakmış” diyen Anlı, “O para ortada yok, o parayı evde biri gördü, şimdi siz de o 120 bin liradan haberdar mıydınız karı-koca aranızda konuşun buna karar verin” diyerek programı kapattı.

Metin- Necla Büyükşen cinayetiyle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

İlgili Diğer Haberler

Müge Anlı Konya’da öldürülen karı kocanın katilini arıyor!

Konya’da öldürülen Büyükşen çifti mehir cinayetine mi kurban gitti?

Kaynak: Yenimeram.com.tr> Yeni Meram >Güncel > Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler neler?
HABER YORUMLARI