Torku Jelifest

Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler

  • Giriş Tarihi: 19.04.2019 14:58
  • Güncelleme Tarihi: 14:58
Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler

Hafta içi her gün ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, Konya'daki evlerinde çay içerken bir anda kızları Büşra'nın gözü önünde öldürülen Metin ve Necla Büyükşen'in cinayeti konuşuluyor. Çiftin ölümüyle ilgili ne saklanıyor? Öldürülen Büyükşen ailesinin kızları Büşra Büyükşen, 19 Nisan Müge Anlı canlı yayınına katıldı.

Büşra Büyükşen Müge Anlı canlı yayınına katılıp şok itiraflarda bulundu! 3 Eylül Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında Konya’daki evlerinde kızlarının gözü önünde öldürülen Necla ve Metin Büyükşen’in katil ya da katilleri kim? Büyükşen ailesinin kızları Büşra Büyükşen ilk kez Müge Anlı canlı yayınında konuştu!

Olay gününün gayet normal bir gün olduğunu söyleyen Büşra Büyükşen, “Babam camiden gelmişti, annemle ikimiz de çay içmiştik, oturuyorduk. Babam geldi arabayı içeriye aldı, içeriye geçti, üzerini çıkardı, oturdu. Daha sonra biz kapının açıldığını duyduk. Biz misafirlikte olan abimin geldiğini düşündük. Çok geçmedi, kısa bir süre sonra birden kapıda bir adam dikildi. Adam bilmiyorum kim, maskeli, elinde tüfek var. Hiçbir şey söylemeden babamı vurdu. Daha sonra bize doğru yöneltti, tüfek tutukluk yaptı herhalde bilmiyorum. Tüfekle uğraştı. Ama ben o sırada çok yalvardım. Bağırdım, ‘Yalvarıyorum vurma’ dedim. Daha sonra önümde çaydanlık vardı. Çaydanlığı adama doğru fırlattım, oda karşılık verdi, ben yere düştüm. Adam balkona çıktı. Ama odanın penceresinden adamı görüyorum, hala tüfekle uğraşıyor. Sonra ben ayağa kalktım. “Anne kaçsana” dedim. Halıya doğru asıldım ben, annem zaten şoka girmişti. Yani sürekli ‘Allah’ diye bağırıyordu” dedi.

Büşra Büyükşen, “Ben hemen arka odaya kaçtım. Bari dedim hani yardım çağırayım. Pencereye doğru yöneldim, kaçacağım, arkamdan gelmiş. Annemin vuruluşunu görmedim, tüfek sesi de duymadım. Zaten babamı vururken de çok az bir ses çıkmıştı. Beni pencereden asıldı, yatağa itti. Yatakta bana dipcikle vurdu. Yine tüfekle uğraştı. Ben yatakta çok yalvardım. Zaten bir boğuşma olmadı. Olay sırasında bilinçli olarak gözlerini kapattım. Adam benim öldüğümü düşünüp geri gidince pencereden atlayıp kaçtım” dedi.

Programda röportajı izletilen eski köy azası Hasan Akın Büşra’nın olaydan sonra jandarmada “5 dakika müsaade edin, kim olduğunu anlatacağım” dedikten sonra bu ifadesini reddederek kimseyi görmediğini söylediğini anlattı. Canlı yayındaki Büşra Büyükşen Hasan Akın’ın iddialarını reddetti.

Programın daimi üyelerinden Prof. Dr. Arif Verimli ise, olay günü silahta takılı olduğu söylenen el yapımı susturucuya dikkat çekti. Verimli, “Bu susturucu nerede yapılacak, sanayide onu kim yapmış olacak” derken, Müge Anlı’nın ‘tornacı’ yanıtını vermesiyle dikkatler bir kez daha sanayide tornacı olarak çalıştığı bilinen çiftin oğulları Uğur Büyükşen’e çevrildi.

Program dışında Büşra ile konuşuğunu anlatan Müge Anlı’nın “Sana cinayeti Osman ağabeyin işlemiş olabilir mi diye sordum, ‘hayır’ dedin. Uğur ağabeyin işlemiş olabilir mi diye sordum, ‘o değildi ‘diyemiyorum dedin şeklinde hatırlatması üzerine Büşra Büyükşen, maskeli saldırganın ağabeyi Uğur olmadığını dile getirdi.

“Anneni babanı öldürdüğü halde seni kim öldürmezdi, söylemek istediğin bir şey yok mu ” diye soran Müge Anlı’ya Büşra’nın “Seven birisi” yanıtını vermesi de dikkatlerden kaçmadı.

Anne babasının mehir meselesi yüzünden öldürüldüğünü düşünmediğini anlatan Büşra Büyükşen’e deneyimli gazeteci “Sen bu cinayeti Uğur işlemiş olsa söyler miydin?, Söyleseydin ne değişirdi hayatınızda” diye sordu. Büşra Büyükşen bu soruya, “Osman ağabeyim, ben ve yeğenlerim yalnız kalırdık” cevabını verdi.

BİR GÖRGÜ TANIĞI ORTAYA ÇIKTI

Program sırasında yayına bağlanan bir izleyici ise olay günü saat 21.30 – 22.00 sıralarında  araba ile evine giderken yolda Metin Büyükşen’i, evden unuttuğu bir şeyi aldıktan sonra geri dönerken ise oğlu Uğur Büyükşen’i gördüğünü iddia etti.  İsmini vermek istemeyen izleyicinin anlatımına göre Uğur Büyükşen’in istikameti gece boyunca orada olduğunu iddia ettiği kayın pederi Muammer beyin evinden, birlikte yaşadığı babasının evine doğru idi. Uğur Büyükşen iddiaları reddedip bütün gece kayın pederinin evinde olduğunu yinelerken görgü şahidi konu ile ilgili jandarmaya ifade vermeye hazır olduğunu söyledi.

Programın son dakikalarında ise yeniden “Uğur ağabeyim değildi diyemiyorum” şeklinde konuşan Büşra’ya dönen usta gazeteci, “Ağabeyimin cinayet işlemek için sebebi vardı ama o değildi diyorsun. Maskeli saldırgan Uğur değilse Uğur çevresinde kimlere bunu yaptırabilir? Jandarmada Yılmaz adından bahsettiğin söyleniyor, Yılmaz ya da Mehmet Ali’nin yapısı benziyor muydu saldırgana” sorusu üzerine Büşra “Yılmaz ağabeye değil, Mehmet Ali’ye benziyordu” yanıtını verdi.

Bahsi geçen Mehmet Ali Dayanır da bir gün önceki yayına katılmış, cinayet günü ile ilgili çelişkili ifadeleri tüm okları üzerine çevirmişti. Dayanır’ın ilk günden beri şüphelerin odağında olan gelin Betül Büyükşen’in halasının oğlu olduğu öğrenilmişti.

Müge Anlı’nın büyük bir titizlikle üzerinde durduğu cinayet dosyası ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: yenimeram.com.tr

 

 

 

 > Yeni Meram >Güncel > Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen cinayetinde son gelişmeler
HABER YORUMLARI